Lyruška

UFO Kokoska/ UFO Coconut

Lyra

*29.7.2009 - † 30.4.2016

Kastrovaná/Castrated

 


Info

Barva/Color

Bílá nebo polomáčená - podle počasí

Barva očí/Eye color

Hnědá

Ocas/Tail

Prasečí ocásek

Zuby/Teeth Chrup neúplný, chybí 1x P2, 1x I2 a 1x I3 následkem paradontozy

 

Rodiče/Parents

Neznámý
Chovatel/Breeder Množka z Děčína

 

Zdraví/Health

PL Ostatní DOV
0/0 Alergie na něco neidentifikovatelného v granulích Prostá/Clear (2014)

Aktivity:

S Lyruškou se rekreačně věnujeme agility. Sem tam jedeme na nějaká ta neofika, ale baví nás to i bez toho :-) Především Lyrušku! Třeba se jednou na stará kolena dostaneme na ofika! :)) Jen kdyby jí pánička doučila ten slalom!
Lyruška agility běhá s chutí, celkem i s rychlostí na kokosáka. Ráda skáče zony na áčku a když běhá s páníkem, tak mu ráda probíha bočnicema :)) Prostě Lyruška!

 

O Lyře:

Přemýšlím, co bych o Lyrušce mohla napsat, ale napadá mě jen to, že je prostě svoje. Je to šikovný kokosák, klikání ji nesmírně baví, jen jí nic neříká pojem klidová fáze. :) Když pánička neklikne, tak vymýšlí spousty dalších věcí, za které by mohla dostat mlsku. No, takže jsem jí musela přeorganizovat její tréninky! Je strašně šikovná a věřím, že se aspoň jednou někdy dostaneme v obedience do začátečníků, jelikož ten malej smeták na to fakt má! :o))

Lyruška je ve smečce našich tří psů kápo. Jakmile si Bía s Ori hrajou moc hrrr, Lyra vyběhne, udělá pořádek a jde si zase po svém, ale někdy se nechá i překecat a hraje si s nimi, ale na konci si stejně zachová vážnou tvář. Šéf se přeci nemůže nechat strhnout ke kravinám! :o))

Lyruše není mazlící typ jako Bía. Lyruška musí přijít sama, že se chce pomazlit. Jakmile si ji člověk vezme sám na pomazlení, tak se tváří, že je to odpornost největší a že tomu nechce být přítomna. Co se týče psů, dříve bývala velmi kamarádská, po napadení a pokousání psiska raději ignoruje. Pokud je to pes menšího vzrůstu, tak si i ráda pohraje, ale po jejím a to jsou prostě drsné hry. Pes, co na ně není zvyklý, je většinou šokován a věčně se válí po zemi, jak ho Lyra válcuje.

Čištění uší, zubů, česání, ač jsou na to zvykané od mala, je pro ni nucené zlo. Česání a i to koupání si ale nakonec užívá, jelikož pánička jí pak za odměnu nabídne za to týrání masáž. To ona miluje a nejraději by se zlomila vejpůl.

Také bych jí zařadila mezi typ labužníků, co se týče stravování. Zbytek smečky do sebe svou porci vsaje, jen Lyruška si to odnese do pelíšku a tam si pomalu jídlo vychutnává a kouše klidně dlouho do noci. Jakmile ji to přestane bavit, slupne to a jde spát :o)