Kterak jsme se s Plísní rozhodly nachodit ovce II

Kterak jsme se s Plísní rozhodly nachodit ovce II

(8.5.2017)

Po týdnu jsem se rozhodla navštívit divošky. Jelikož v týdnu dost pršelo, nechtěla jsem riskovat, že bychom je vyplašily a nějaká ovenka by si ublížila. Nejsem až takový blázen, za to by mi to nestálo. Dneska počasí vypadalo kloudně, tak jsem se rozhodla k nim zase zajet. Chtěla jsem si zkusit jiný postup, jak "nachodit" bééékalky. Jelikož jsme se v týdnu dostaly k naší druhé trenérce a to Helče, tak jsem si zapamatovala její radu: "Pozoruj ovce, kam až dosahuje jejich bublina". Tak jsem se jala to vyzkoušet v praxi. Nebudu zas tak marná, co se týče poslouchání trenérů! Beru si jejich rady k srdci, pokud mi přijdou kloudné :D No dobře, pokud si to teda spíše zapamatuji.

Vlezeme na pozemek, pouštím psa, ovenky zdrhají, Plíseň čumí na ovce, na mě, na ovce, na mě. Nechávám ovenky přeběhnout na druhý pozemek, kde nemají možnost převálcovat slepice a kačery. Nerada bych měla za úkol škubat slepicu nebo kačera. Nemám s tím problém, ale když se to spaří, tak to nevoní! Ale furt lepší, než škubání holubů. Ti mají moc tenkou kůži a to přišel pohlavek, když Vám rupla pod rukama. Přejdeme s Plísní na druhý pozemek, u vrat jí zalehávám a vydávám se směrem k ovcím. Pozoruji ovce a sleduji, kdy začnou na mě reagovat. Kurňa, bublina na člověka je v rozmezí 5-7 metrů. Kolečka vržou, potřebovaly by sakra promazat, aby jim to šlo z lehka a mohly mi pomoci v přemýšlení. Stojím a čekám, až se ovenky uklidní a začnou žrát. Ovce žerou. Poslám Plíseň na away. Sleduji ovce, ovce se začnou otáčet, jakmile je od nich na cca 10-12m. Zalehávám, zhluboka dýchám a přemýšlím. Začínám pociťovat silnou bolest, jak se mozek na to přemýšlení rozvzpomíná, jak se to vlastně dělá.
Ovce mají tendenci zdrhat směr první pozemek, Plíseň tedy posílám na comebaaaay, ovce se vrací za mě... Paráda. Jak teď ale psa dostat za ovce, aby byl pes, ovce a já? Když jí tam pošlu, tak ovce zdrhnou do prdele. Dobře, zkusím se přesunout na bok, jdu pomalu a snažím se od ovcí udržovat odstup 5-7 metrů. Ovce teď nemají kam zdrhnout, protože Plíseň hlídá únikovku a přeze mě fakt nechtějí jít. Dávám Plísni jdeme, pomalu se zvedá, ovce reagují a je na šéfové bééékalce vidět, jak uvažuje, jak toho plesnivého skrčka obejít. Posílám Plíseň na away, ovce opět směřují za mnou a já stále couvám, aby tam byla stále mezera 5-7 metrů. Je na nich vidět, že nechtějí jít a chtějí se otočit na druhou stranu,Plíseň si je čte a sama si běží na away a snaží se od nich držet určitý distanc a moc na ně netlačit. Opět si přebíhá na comebaaay a opět se přesouvají mým směrem. Kurňa, my ušly několik metrů, aby šly ovce mým směrem. Plíseň zalehávám, dávám povel stačí a letí ke mě se radovat! Ovce berou dráhu domu, ale v tomto momentě to ukončuji, protože to byl pro mě pokrok jako blázen na to, že to byl náš druhý trénink! Já se ty ovce asi fakt naučím číst! :D