Květnová víkendová intenzivka

Květnová víkendová intenzivka

Neměla jsem vůbec v plánu sepisovat článek o víkendové intenzivce, také co bych o tom měla sepisovat. Šak je to o tom, že člověk trénuje, kecá a žere. A hlavně se těší na to, že uvidím svého trenéra, který je mimochodem i Vaše spřízněná dušička. Evička naštěstí chápe moje mozkové pochody a když se něco nedaří, tak je dokáže přesměrovat správně mířenými slovy a nebo pár fackama.
Nicméně na tento víkend jsme se vydali již v pátek s tím, že si tam zabruslíme. Mají tam totiž cyklotrasu dlouhou kolem 20km vhodnou i na brusle. Super, tak na to se těším! Ze Slanýho jsme vyrazili kolem poledne a na místo jsme dorazili kolem půl páté! Masaker co? Necelých 300km jsme jeli 4:30 hod, místo 2:45. České silnice jsou naprosto boží. To se paní Evička (ano, stará se o mě spousta Eviček) na dornovce bude divit, proč jsem opět tak přeházena... No přeci od toho, abych si našla vhodnou polohu na sezení a zadek se mi nezměnil v šutr. Ale brusle stále stíháme, přeci jen je světlo déle! No a co myslíte? Před Vysokým Mýtem začne pršet a ne maličko. Prší i když dorazíme na ubytko. Takže brusle zůstávají v autě. Také jsem zjistila, že z Makrových bruslí si myši ve sklepě očividně udělaly kadiboudu.

On ty hovňouse v té patě vůbec neviděl. Tak to před ním vysypu na zem a že si to dá teda do igelitu. Pff, myšky igelit prokoušou. Půjdou hezky domu, místo se na ně najde.
Tak jsme se šli tedy laskavě ubytovat. Zima jako v márnici. Požádáno ať nám zatopí a po vybalení, místo bruslí se jelo papat. Co jiného také dělat. Narvali jsme si břicha a jeli zpět na ubytko, abychom vyvenčili smečku. Holčičky byly vzorné, také jim nic jiného nezbývá :D No a co dělat než usneme? Ještěže jsem si vzala ntb a zkoukli jsme pár dílu mentalisty. Já z toho chlápka fakt nemůžu. Vzala bych ho lopatou po hlavě :D Muž samozřejmě usnul dříve, jak jinak. Já ještě zkoukla nějaký ten díl Rickyho a Mortyho a při začínající únavě šla spát. Jenže, to by Makr nesměl vyjeknout, tak se ho snažím uklidnit tím, že ho lehce pohladím o ruce a zeptám se, co se děje. Ten vyletí ještě víc. Na moji otázku "Seš debil nebo co?" mi nikdo samozřejmě neodpoví, protože pokračuje ve spánku? V hlavě mi běží WTF a srdce bije jako zvon, protože jsem se lekla. Super, adrenalin v krvi mě fakt nechá spát. Usínám kolem půl třetí. V pět jsem vzhůru a pokračujeme v čumění Mentalisty! :D Pak usínám a vstávám až před desátou, abych stihla nabalíčkovat Hopí. To má můj chlap už v nohách samozřejmě 10km. Blázen. Jít běhat po  ránu! :D Následně jsme jeli na žraso,  to se mě Makr ptal, proč jsem na něj byla ráno "ošklivá", co se v noci stalo. Tak jsem mu to vyprávěla a on mi řekne, že se mu zdálo o duchách. A to jako vyvádí kvůli tomu? Duch prošel dvěřma, tak se lekl :D Dobře, tomu jsem se musela zasmát! Ale kurňa, už takhle mám na houby spaní!
Odpoledne nám začal trénink. Ori a Plíseň se věnovaly převážně OBE. Poslední kolo jsem jim dala vždy agi. Jakože za odměnu, když je to baví a byly šikovné! Musím říci, že na Ori fakt nemám trpělivost. Řve, řve a řve. Nevnímá, neslyší, běží... Nic pro mě, nedokážu se vážně soustředit. Raději to ukončuji, abych pak nezačala být zlá, přeci jen jsem cholerik. Vím, kdy mi začne stoupat hladinka :D Za to s Plísní je to něco jiného, ta je zticha. Ale je to zase rychlá mrška a musím tam říkat povely s velkým předstihem, ale co nám Evička dala, to jsme nakonec vždy odběhly. Už začínám chápat, kdy co a jak říci. Má dar od boha. Hlavně ty její boží vysílačky, že klidně běží beze mě napřed do cíle, prostě paráda! :-) A v tomto duchu probíhaly oba dny. I v neděli jsem s Ori zkusila na konci agi a opět jsem to ukončila dříve :D Fakt to nedávám, ale je to můj dementík a nedala bych jí. No a v OBE aspoň vím co doladit, na co si dát pozor a jak pokračovat v daném cviku! :-) Do příští intenzivky vše doladíme!
Smetáčci běhali s páníčkem agility. Bía byla šiškovná, jen se mi nezdál její pohyb, spíš se valila jak kačenka. Ale je fakt, že chodí mimochodem. Beztak se na ní juknu a už vím, že jí budou čekat baňky. Bío, máš se na co těšiiit! :D No a Hopí? Hopí byla vtipná, Hopí běhala hlavně za páničkou. Páníka měla na háku. Pánička přeci s Hopí kliká, tak bude běhat s páničkou. Tak jsem si s ni v sobotu dala pár "běhů". Je to fakt malej drak. Žeru jí. Ale v neděli jsem se držela dál a běhala jen s páníkem a nakonec to dali. Jen bylo vidět, že ho má mírně na háku! Cože, odložení? Ale támhle něco voní!  Takže páník bude muset občas s Hopí něco málo pocvičit, i kdyby nějaké kravinky, ale ať se s ním naučí spolupracovat nebo mu ji budu muset na běhání připravit já! :D


Evičko, děkujeme za další skvělý víkend, za dobře objednané počasí a těšíme se na další intenzivku! :-)