Blog

10. Mistrovství České republiky obedience

Dne 14.10.2017 se v Úhřiněvsi konalo 10. MČR obedience. Na takto "velký" závod jsem hlásila prvně. Na závod jsem hlásila pouze Oriannku v kategorii OB2. Mým cílem bylo pouze dát polohy na dálku, které s Oriannkou nemáme rádi a trápíme se s nima.
S Oriannkou jsme šly na řadu osmé. Nejdříve šly všechny skupiny na hromadné odložení, které máme za 9bodů, protože si Oriannka čuchla. Poté jsme koukali na ostatní cvičící, který šli před námi a jakmile se blížilo naše číslo, začínala jsem být čím dál více nervoznější. Krev zmizela neznámo kam. Ruce studené, nohy studené... A to musím podotknout, že ten den bylo krásně slunečno a většina lidí byla jen v triku. Jen Kratochvílová se tam procházela v bundě :D
Jakmile jsme šly s Oriannkou na řadu, tak prvním cvikem byly odkládačky za pochodu a to do lehu a sedu. Nic jsem nezbabrala a tak jsme tento cvik splnily na krásných 8,5bodů. Druhým cvikem byly naše nenáviděníhodné polohy na dálku. Šlo se stůj, sedni, lehni 2x. Jakmile Oriannka z lehu vstala, bez zaváhání, bez týraného výrazu, tak se mi na ksichtě rozlil úsměv, protože jsem věděla, že tento cvik už dáme! <3

Číst dál...

Závody pasení v Těních

 

2.9.2017 jsme se s Plísní vydaly na závody pasení v Těních. Zatím to vypadá, že se závodů budeme účastnit na tomto místě. Již se nám to poštěstilo po třetí. Effie jsem ještě nahlásila do IHT1. Říkala jsem si, že do dvojek ještě připravené nejsme, ale očividně jsme, protože trať, kterou nám připravil pan Vostřez jednoduchá nebyla a dala by se přiřadit ke dvojkám.
Jako vždy byla prohlídka parkuru, očekávala jsem procházku po pláži, jako to bylo minulé jedničky. Ale mýlila jsem se. Jak se to říká? Myslet, je hovno vědět. Po prohlídce přišlo rozlosování, vybrala jsem si, že půjdu třetí, ale když jsem viděla slečnu, co si vybrala jedničku, jak je nervozní, tak jsem se nabídla, že půjdu místo ní. Pche, už mám na hlavě skoro svatozář!
Takže jsem si šla pro Plesnivou, která už od auta vůbec neposlouchala. Tak jsem si říkala, že to byla tak trošku blbost hlásit na závody, když jsme nebyly vůbec na tréninku a když jsem se chudákům v týdnu nemohla moc věnovat kvůli práci a mé indispozici, kdy pánička padla na pár dnů do postele.

Číst dál...

Alavis PraHAHA Distance závody

Již nějakou dobu kamarádky Aneta a Dana koketovaly s myšlenkou, že by si moje holčičky půjčily na frisbee závody. Já rozhodně nebyla proti, když nebudu házet - to mi totiž vůbec nejde :)) Jsem děsný amatér. Aneta si půjčila Inky sestřičku Oriannku a Danča zase Plesnivku. Obě holčičky byly nahlášené do Super Pro Toss'n' Fetch Divize II a Dogdartbee. Že nevíte o čem je řeč? Já také ne, ale jedno vím! Hází se tam kulatou létající věcí a pes ji má chytit než dopadne na zem. V podstatě takové psí UFO.
Nastal den D a to 24.6.2017, vyzvedla jsem tetu Anet s Intouškem a vyrazily jsme směr Praha - Petrovice. Cesta nám utekla rychle a my se mohly začít pomalu připravovat. Respektive holky a holky :))

Číst dál...

Už bych se měla naučit mlčet...

 

Ke dni 30.7.2017 jsem se s Plesnivou přihlásila na zkoušky pasení konané v Těních. Odjezd byl brzy ráno, protože jsem ještě vyzvedávala Alču s Happym a malou Foxie. Alča s Happym startovala v kategorii IHT2. Na místo jsme dorazili před osmou a pak se šlo na přejímku. První startovali IHT2 a Alča si vylosovala číslo 3. Šlo jim to parádně a držela jsem jim palečky, aby to vyhráli. Jejich práce se mi hrozně moc líbila <3
Po dvojkách jsme šli následně my. Jedničky. Losovalo se pořadí. Měla jsem "štěstí" a vylosovala jsem si jedničku. Žaludek se zhoupl jako na vodě. Super, to by bylo abych se nepoblila. Ale naštěstí vše zůstalo uvnitř. Stačilo, že jsem k sobě musela celý den vkuse tisknout svěrače, abych se nepo..... Šlo se na prohlídku parkuru, byl jednoduchý, ale pokud je člověk nervozní, tak zapomene půlku věcí. No, stane se. Ale pro dnešek jsem nic nezapomněla. Kupodivu. Po prohlídce jsem si šla do auta pro Plesnivku, která již byla nedočkavá. Vlezly jsme k ovečkám do košáru, které si krásně vyzvedla a chvilinku jsme je opracovaly a následně vyšly ven. Plíseň si sama pokrývala únikovky, šla plynule, zbytečně netlačila, bu´d šla na balancu nebo si hlídala brázdu. Dle toho, co ovce vymýšlely. Měla jsem tam pár záseků, ale to je u mě normální.Chybu jsem udělala, když jsem se vraceli do košáru, kdy jsem Eff zalehla v nevhodnou chvíli a odlepily se nám dvě ovenky, už mi je nestihla otočit. No, pro příště si to budu pamatovat, že jí do toho nemám kecat. Protože dle rozhodčí má Eff krásnou vlohu, práce byla krásně plynulá a spolehlivá. Zkoušku jsme složily na známku výborná a k tomu ukořistily 1. místo. Alča s Happym daly zkoušku na velmi dobrou a k tomu také 1. místo! :-)

 

Zkoušky pasení - HWT TS

Ano, konečně jsem se odhodlala s Plísní na zkoušky pasení. A to dne 18.6.2017 v Těních, kde byla rozhodčím Helena Muzikářová. Jelikož mi Plíseň hárala a v ten den byla v nejlepším a že byla protivná, tak jsem si říkala, jak jí to půjde a zda to poděláme na plné čáře. Když jsme dorazily na místo - jela semnou teta Bára, aby mi dělala podporu a mrkla se na nás, jak nám to jde, tak jsem začala být lehce nervozní. Jakmile jsme si šly projít trať, tak jsem byla sakra nervozní. Žaludek kopal - ale jelikož jsem nic nejedla, tak naštěsrí nešlo nic ven + menší třasavka :D Jo, jsem menší stresař.

Číst dál...