Novinky 2018

9.12.2018

 • Přípravy na náš první vrh jsou v plném proudu. Effie jsem pro jistotu nechala udělat nové DOV, aby byly platné dalších 12. měsíců a opět nám výsledek vyšel, že je na veškeré oční dědičné vady čistá. Nechala jsem také udělat hematologii a biochemku a vše v normálu. Nic nevybočovalo, tak mám radost.
  Dnešním dnem máme také za sebou dornovu metodu u naší šikovné Klárky a měla minimálně hnutou pánev a lehce krční obratel, jinak je v perfektní kondici. Aby ne, když stále balancujeme na pomůckách :))

 

11.9.2018

 • 8.9.2018 jsme se s Eff zúčastnily závodu MR KCHBO v pasení. Rozhodčím byl švýcar Steve Jaunin. S Plesnikovu jsme nastoupily v kategorii IHT2. Steve postavil náročnou trať, která měla prověřit především psa a nakonec i Vás, jak si vedete se psem v týmu. Trať se mi líbila, ale kecala bych, kdybych řekla, že jsem nebyla nervozní. Byla a ne málo :D S Eff jsme nastoupily třetí a z práce Eff jsem byla velmi nadšená. Její práce byla klidná a velmi spolehlivá, ovečky nám ani jednou neutekly. Jsem na ní velmi pyšná. Trať jsme odešly na výbornou s 91,5body, které rozhodly že jsme se v kategorii AUO umístily na 1. místě, následně jsme se v celkovém pořadí IHT2 umístily na 1. místě a v neděli jsem se také dozvěděla, že Eff byla oceněna THE BEST AUO celého závodu. Jsem na moji holčičku nesmírně pyšná <3

 

9.6.2018

 • 27.5.2018 jsme se s Eff zúčastnily závodu obedience - OBEČKO JEDEM. Bylo to v příjemné hale, kde naštěstí nebylo vedro. Musím říci, že díky semináři s Ivčou Šimůnkovou jsem byla o poznání víc v klidu a díky tomu to bylo znát na výkonu. S Eff jsme se umístily na krásném druhém místě se známkou výborná. Do prvního nám chyběl jen bod a půl :) Ale z tohoto závodu mám naprosto skvělý pocit a doufám, že tomu tak bude nadále, abych si je užívala v klidu a díky tomu i moje holčičky :)

10.5.2018

 • 6.5.2018 jsme se s Plesnivkou zúčastnily závodu pasení v Těních. Rozhodčím byl pan Miroslav Vostřez. Opět jsme nastoupily v kategorii IHT2 (již podruhé), získaly známku výborná a 3. místo. Ten den se také nahlásil Kuba s Warinkou do jejich prvních HWT. Zvládli to na velmi dobrou. Warince neprospěla dlouhá pauza a tak to bylo v tom temperamentu znát. Ale přesto Vám moc gratuluji a budu držet palečky do IHT1! Ale co si budeme povídat, Eff si po té pauze u ovenek také odfoukla :D

1.4.2018

 • Eff se k dnešnímu dni stala chovnou fenou! Povahový test splněn na 99b + netradiční aport (ytong, kokos a něco plastového - do všeho nalítla jak malej ďábel). Za letáček moc děkujeme Lee Vepřkové! :-)

   

26.3.2018

 • K dnešnímu dni jsme s Effie vyrazily do HK k panu Ekrovi na RTG a výsledky nemohly být snad lepší!
  DKK A/A, DLK 0/0, OCD 0/0, PL 0/0 SA 0 neoficiálně
  Máme obrovskou radost!

25.3.2018

 • dne 18.3. jsme se s Plísní zúčastnily závodu II. ročník o Terezínskou podkovičku. Vybojovaly jsme si 3. místo se známkou výborná
 • Dále máme po dlouhé době video z pasení
   
 •  
 • Také u nás na několik dnů byla Inka - Oriannky sestřička a tak jsme ji s sebou braly na tréninky pasení. Kdo Inku zná,tak ví, že to byl spíše vášnivý lovec, než pasecí pes. Vyzkoušela jsem si na ní, co jsem se naučila u Eff a musím říci, že to fungovalo. Inka neměla tendence lovit.
   

15.1.2018
 

 • Benny již našel svou novou rodinu.Chlapečku, přejeme ti jen to nej. Budeme se nám po tobě stýskat
 • Včera Oriannka a Effie podstoupily vyšetření na dědičné oční vady + gonio. Obě jsou prosté a gonio mají negativní.
 • Dne 30.12.2017 jsme se s Eff zúčastnily sranda závodu v pasení. Umístily jsme se na 1. místě.
 • Dne 17.12.2017 jsme se s Eff a Oriannkou zúčastnily obedience závodu - Vánoční večírek II. Oriannka se prokňourala a proštěkala k opět velmi dobré a 3. místu. Effie cvičila celou dobu luxusně, jen u posledního cviku se rozhodla, že je čas na odměnu a odběhla si k batohu. Tudíž nesplněný cvik + všeobecný dojem na nula. OB1 jsme tedy složily na velmi dobře a 6. místo.