Novinky 2017

 

4.11.2017

 • 14.10. jsme se s Oriannkou zúčastnily 10. MČR obedience. S Oriannkou jsme se umístily na krásném 6. místě ze 14. závodníků
  22.10. jsme se s Eff zúčastnily ASH Cupu a umístily se v kategorii IHT2 na krásném 2. místě se známkou výborná. Byl to náš první start v této kategorii
  28.10. jsme se s Eff zúčastnily farma závodu plemen. Jako tým jsme získaly s Helčou a Darinou 3. místo. Eff dostala ocenění nejlepší práci na kachnách.
  04.11. jsme se s Oriannkou zúčastnily 2. závodu v obedience SBTC CZ. S Oriannkou jsme opět získaly známku velmi dobrá a 3. místo z 8. závodníků

4.9.2017

 • Po pár měsících aktualizace. Článeček na blogu.

31.7.2017

 • Eff ke včerejšímu dni složila zkoušku IHT1-TS na výborně a ukořistila 1. místo

10.7.2017

 • Něco málo o našich frisbee závodech a HWT - TS zkoušce, kterou jsme šly s Plesnivou. V následujících dnech se snad dostanu k sepsání něco o naši dovolené v Irsku a Skotsku.

7.5.2017

 • Sepsáno něco málo o víkendové intenzivce -> ZDE

4.5.2017

 • Sepsán článek o víkendu na samotě u lesa -> ZDE


3.5.2017

 • Máme za sebou další závodík, ale jen s Plísní a svou premiéru měla i Intoušek. Více se můžete dočíst ZDE


5.4.2017

 • Předešlý víkend jsme strávili na úžasné samotě u lesa, mezi loukama. Více snad časem sepíšu. Nadcházející víkend nás čeká po půl roce víkendová intenzivka u naší Evičky. Už se opravdu moc těšíme! No a v menu najdete novou položku s názvem na tripu. Opravdu se nejedná o to, že bych byla sjetá, i když občas sama nevím... Ale bude se jednat o články z našeho cestování do zahraničí a nebo po naší matičce zemi. Již je tam první článek o prvním dni stráveném v Indii.


22.3.2017

 • V neděli, tj. 19.3.2017 jsme se s holčičkama zúčastnily obedience závodu o Terezínskou podkovičku. Závod se konal v malé sympatické jízdárně pro koníky. Sice je již březen, ale kosa byla pořádná! Kdo by to řekl! :) S Bárou, která mi dělala doprovod a psychickou podporu jsme na místo dorazily kolem 7:50, šly vyvenčit holčičky a pak jsem vyrazila na přejímku, kde jsem se mimochodem dozvěděla, že s Eff nastupujeme první, místo druhý. Super! Tak to je něco pro moje nervy! :D Začala jsem panikařit, že vím prd a že jsem to chtěla okoukat! Šla jsem si tedy paní Plesnivou vymíčkovat (rozuměje přetahovat se o hračku, když jsem nervozní jako prase, aby to neřešila). Následně nás svolali na prohlídku placu, kde jsme se vyptávali, co a jak (ano, již jsem s Ori v OBZ byla, ale pár věcí se přeci jen změnilo! :) ). A začali nás postupně volat na tréninky. Daly jsme si tedy s paní Plesnivou kužel, překážku a čtverec, potahaly o míček, nechala jí začuchat a šlo se z placu pryč. Jakmile šel na řadu poslední trénující, tak jsme se začali všichni štosovat u vstupu na hromadné odložení. Jakmile jsme měly za sebou hromadné odložení, tak jsem se šla opět s Plesnivkou za odměnku potahat o míček a šlo se na to. Můžu Vám říci, že jsem opravdu byla nervozní jako prase, ani nevím zda jsem dýchala/nedýchal (no dobře, kdybych nedýchala, tak bych to teď těžko sepisovala, že?), ale srdce jsem jistojistě měla v kalhotech, ač nevím, jak se dostalo zpět na to správné místo.
  No, abych pravdu řekla, tak jsem byla nadmíru spokojená, protože Plesnivá spolupracovala naprosto úžasně navzdory mé nervozitě! Byla jsem nadšená z jejího radostného projevu a velmi mě mrzí, že jsme měly největší bodové ztráty díky mé maličkosti. Jen se přiznejte, kdo nevědomky také pomáháta tělem! Fakt jsem o tom nevěděla, ale když jsem se pak viděla na videu, tak na tom opravdu budu muset zamakat! :D Díky závodu jsem zjistila, že je pro Eff mezi cvikama velká odměnka, když louskám prsty (jak k tomu došlo je na delší vyprávění a mohlo by to být bráno jako týrání :)) ). Jako poslední cvik jsme měly skok přes překážku a čekala jsem na co dalšího nastoupíme a když mi bylo sděleno, že je máme vše za sebou, tak jsem byla radostí bez sebe! Šak se budete moci na to podívat níže na videu! Nechala jsem tam kousek té radosti a překvapení k nahlédnutí! :D Poté jsme se koukaly na ostatní závodníky, na OB1 a pak nastupovaly OB2 (ano, hádáte dobře, nastupovala jsem se závisláčkem, senzitivkou a nevím čím ještě).
  S Oriannkou jsem v kategorii OB2 nastupovala jako třetí. Nejdříve probíhaly tréninky (daly jsem si přivolání a čtverec. No vynechala jsem, nevím proč, překážku a to byla chyba lávky! :D ), následně jsme nastoupily na hromadné odložení a šli do úkrytu. Dvě dlouhé minuty mlčení a doufání, že to hlasité kňourání nepochází od Vašeho psa a že se Váš pes najednou nezjeví před Váma! Dvě minuty uplynuly a hurá, všichni leží na místě. Ještě je obejít, přiřadit si je postupně k noze a čekat až na nás přijde řada! Oriannce jsem slíbila, že když bude méně kňourat oproti minulému závodu, že dostane bábovku (našla jsem další motivaci!). Přišly jsme na plac, jééé steward, jdeme si ho očuchat. Mezi cvikama, jéééé rozhodčí, jééé zase steward! No, nepoznávala jsem jí, ale beru to tak, že se potřebovala uvolnit kvůli mé nervozitě, beru to v potaz a věřím, že když začnu jezdit častěji, že se tohle minimalizuje (někdy člověk prostě musí jen a pouze věřit :)) ). No, budu narovinu upřímná. Jsem dement, díky mě opět několik bodových ztrát - ztrácení se na place, hledání výchozího bodu, špatné minutí kuželu... Šak nevadí, ten pes Vám to odpustí! Tyto závody jme si vysloužily jen jednu nulu! A to za kovový aport! Posazení před překážku, odhození aportu, povel aport... Ori běží, mine překážku, doběhne k aportu, náznak nabrání, čuch čuch. Kouknu tí na mě stylem: "Si děláš p*del, že mám brát do huby aport, když ho měl někdo v hubě předemnou a slintal?". Druhý povel, bere a obchází překážku. "No supeééér, jsi pašáááák, ty jsi ale vemínko, věř, že po tomhle tě čeká trénink oslintaných aportků!" Z čeho jsem ale měla radost, tak byly dřívka! Našla a přinesla bez obav. Předchozí závody to byla nula. No a další radost byla z poloh, ač jsem jí musela říci druhý povel na sedni, tak je na tu dálku odcvičila, ač na ní bylo vidět, že by byl závisláček nejraději u maminky. Co kdyby jí tam něco kouslo do zadečku, že? Každopádně to odcvičila moc hezky a s minimem zvukových projevů! Jakmile jsme odcvičily, tak kam si myslíte, že slečinka běžela? No jistě, na naše místečko,kde byla na tácku bábovka! Stejně jí podezírám, že je chytřejší než se dělá!
  Následovaly háravky a pak konečně vyhlášení. Upřímně u Eff jsem si dělala naděje, u Orlíka už vůbec. A musím říci, že mě výsledky(hlavně bodové),překvapily. Plesnivá si ve třídě OBZ vybojovala na svém prvním ofiko závodu 1. místo se známkou výborná a počtem bodů: 300,5
  Oriannka v kategorii OB2 skončila na krásném třetím místě se známkou velmi dobrá (minule to byla dobrá, příště to bude výborná!) a počtem bodů: 242.
  Závod jsem si nakonec moc užila, mám z něj naprosto skvělý pocit a s Plísní se začneme připravovat na OB1 (stačí doladit pár věcí) a někdy na podzim snad někam přihlásíme, jelikož se mi to dost kříží s jinýma akcema! Moc děkuji Báře, že byla tak obětavá a jela semnou na celý den. Také děkuji naší trenérce Evičce, bez které by to nešlo a samo našemu skvělému fan klubu, bez kterých by to nešlo, protože jsou můj pohon. Věří v nás a já jim za to moc děkuji!
  PS: Zvrácení na závodě neprobíhalo. Ale den předtím to ze mě lítalo všemi směry! I to už je u mě pokrok!

Zatím video Plesnivé

 

16.1.2017

 • Rok se s rokem sešel a mámetu nový rok. Letos plánujeme pár zkoušek, jak s Orlí panenkou (ráda bych pokořila v OB2 výbornou) a s Effie něco z pasení a něco z Ob. Uvidíme, jak se nám díky mé nervozitě bude dařit! :)
 • Věnujeme se tréninkům pasení (především s Eff, ale vytáhnu i Orlíčka) a tréninkům obedience. Z nedělní farmičky máme nové video, tak se můžete mrknout. Věnovaly jsme se s Eff převážně outránkům.