Novinky 2016
 • 6.12.2016
 • Plesnivka má ve své sekci videí přidané nové videjko z farma tréninku, který byl naprosto luxusní. Tímto bych chtěla moc poděkovat Romanu Holečkovi za to, že se nebál nám na zpátečný cestu svěřit pár ovcí, abychom je odvedly na statek (cca 1,5km). Těšíme se na další tréninky.
 • 29.10.2016
 • Včera jsme se s Oriannkou zúčastnily obedience závodů - Kunratický speciál. Byl to náš první start v kategorii OB2. No, co k tomu říci. Dvojky už nejsou procházka růžovou zahradou, jak jsem si malovala. Nervozita u mě udělala hodně a dost jsem to Oriannce zkazila. Byla jsem vyklepaná (byla jsem to i jednou hodit za auto) a Orlíček nechápala, co se děje a téměř každý cvik prokňourala, takže hodně bodů dolu. Také jsme schytaly dvě nuly, jednu za polohy (moje chyba, Oriannko naučím tě to lépe a správně :)) ) a druhá nula za dřívka (Tam mě teda překvapila, že donesla jiný, čurina. V rozlišovačkách bych řekla dost exceluje, čurina! :)) ) Ale jinak jsem strašně moc celkově spokojená, protože to odcvičila moc krásně. Bála jsem se čtverce a přivolání se zastavením a tam paradoxně měla bodů nejvíce. No, na to že jsme to udělaly na známku Dobře, tak jsme se umístily na 3. místě, jak jsem psala výše, tak dvojky jsou už náročné a zkoušku dostali jen 3psi ze 6psů. Také jsme prvně byly u rozhodčí Lucii Stemmerové a musím říci, že je opravdu přísná, ale rozhodně férová a moc ráda na ní znova pojedu. No a jelikož se se známkou Dobře nespokojím, tak na jaře vyrazíme znova a získáme lepší ohodnocení a celkově začnu s holkama příští rok více jezdi, abych si zvykla a nekazila jim to. Kdyby jste měl případně někdo rady, co na nervy, tak budu velmi ráda :)) Moc děkuji kamarádce Báře, že jela semnou a dělala mi psychickou podporu a také velké díky všem lidičkám, co nám drželi palečky! Největší díky samozřejmě patří naší trenérce Evičce, tam kde jsme, bychom bez ní nebyly! :-)
   
 • 16.10.2016
 • Dlouhou dobu jsme neaktualizovali a že u nás máme velkou novinku. Dne 28.9.2016 k nám přibyl nový člen smečky. A to úžasná maltezanda HOPEFUL HONOUR Canine Pleasure alias Hope, Hopí, Hopík, Satan a malej Zabiják. Jsem z ní neustále unešena, je naprosto povahově skvělá, nic a nikoho neřeší. Ausiny jí přijaly okamžitě za svou a opečovávají, jak své mimino, no dobře. Ausiny si role rozdělily, Oriannka je náhradní mamina a Effie si s ní neustále hraje, je k ní tak něžná, Hopí už o trochu méně :)) Bía jí stále nepřijala, je to mnohem lepší než první dny, ale zřejmě předpokládá, že ten bacil je jen u nás na návštěvě a za chvíli vypadne. Bía si s ní dokáže už hrát, ale za chvíli vlastně zjistí s kým si hraje a frnk, pryč z jejího dosahu :o)) Tímto chci Kamče moc poděkovat za úžasnou holčičku, kterou nám svěřila do naší péče.
 • S ausinama trénuji na nadcházející závody a jsem z toho nervozní, je to rok, co jsme nikde nebyly, prostě si na to nikdy nezvyknu, abych objížděla několikerou závodů, na to prostě nemám nervičky :D Takže užívám bachovky - krizové kapičky a budu doufat, že mi pomohou a holčičkám to nepokazím.
  Včera jsem u nás pořádala seminář Příprava psa na výkon pod taktovkou MVDr. Veroniky Gesierichové z
  dogfitness. Tímto chci moc Verče poděkovat za opět přínosný seminář, který mi dal zase dostatek odpovědí a aspoň vím, jak si připravit své holčičky, aby předcházely zraněním, či předčasnému odchodu do důchodu, což bychom nechtěli!

   
 • 21.8.2016
 • Po téměř měsíci máme další aktualizaci. A co je u nás nového? S Oriannkou jsem konečně zavítala na trénink NW a musím říci, že jí to jde moc pěkně a pánička by si konečně měla už přečíst řád, aby věděla, co a jak, až půjdeme na zkoušky. Těšíme se na další trénink, který snad domluvím tento týden.
 • Včera jsme se vrátili z opět úžasného tábora. Jednalo se o pátý ročník Easy Camp, kam jezdíme každý rok a doufám, že tomu tak nadále bude. Nejen, že se na táboře posunuly i moje holčičky, ale posunula jsem se i já samotná a za to mohu děkovat jen naší nejlepší Evičce, která ke mně dokáže vždy promluvit tak, abych si to vážne vzala k srdci, nechala do uzrát, zamyslela se nad tím a pak nakonec souhlasila s tím, co řekla, protože ve spoustě věcí má pravdu. A já doufám, že v tom nadále budu pokračovat, abych se při trénincích a závodech nestresovala. Jsem člověk, který dělá a dělat chyby bude :-)
  Na táboře jsem se s Oriannkou věnovala pouze obedience a Orlík byla jako vždy moc šikovná a pánička se sem tam také snažila :)) S Oriannkou jsme si na konci tábora zkusily díky Aničce, která dělá stewarda na OB zkouškách, stewardovaný trénink do dvojek. No musím říci, že bych si ten řád měla přečít a pak nečumět, co tam tedy vše je. Oriannka vše zvládla, ač v tréninku spoustu věcí neděláme na danou vzdálenost, která je na zkouškách. Musím vyzdvihnout její směrový aport, který byl moc, moc, moc krásný. Vyhledávání dřívka bylo více než luxusní, přiběhla k dřívkům a krásně precizně čuchala a našla ten správný. S dřívkem jsme se nikdy nepřiřazovaly a Orlík to luxusně vyšvihl! Další věc, co nám jde, jsou polohy za pochodu, ač tam se mi u stůj otočila, ale jak jsem psala, nikdy jsem řád nečetla, tak jsem jí zřejmě vyvedla z rovnováhy, ale tohle si rychle opravíme! :-) Další vyzdvihnutí patří aportku přes překážku a nakonec luxusnímu přivolání. No prostě jí šlo luxusně téměř vše! :D Jen je škoda, že jsme to nenatočili, bylo se na co dívat! Bez odměn a s velkým nadšením. Ona prostě dělá s radostí pro mě, kvůli mně a já jí za to děsně miluji! <3
  S Effulínou jsme si zase zkusily trénink do OBZ, vše co patří do OBZ. Měla pouze problém se čtvercem, kde jsem nešla do čtverce a chtěla jí rovnou vyslat a ejhle, odběhla jen kousek. Takže propojovat cviky, které jsou u mě a přidávat, které jsou ode mě. Jinak jí šlo vše moc krásně! Aspoń víme na čem máme zamakat! Také jsem s plesnivkou dělala agility, kde stále plavu. Ale to by nebyla Evička, aby mi nedokázala vysvětlit, proč má Plesnivá tak velké radiusy a na konci tábora to bylo i z mé strany koukatelné, jelikož jsem už konečně věděla, jak tu potvoru vést! :-) Je naprosto skvělá!
  Bíuška se s páníkem věnovala agi, nebyla jsem na jejich trénincích, ale viděla jsem jich pár, když jsem šla kolem a byli moc šiškovní! Páník už navádí Bíušku moc krásně a jsem na oba moc, moc, moc pyšná! Také na konci tábora vyhráli 1.místo ve Skokan Cup. Kde byla rovinka překážek a beželo se z obou směrů a druhá část byla překážková dráha, kde makal jen člověk! Opravdu sranda, až na ty piškoty po konci běhu, to se pak lepí všude! :D Těším se na další ročník, který bude opět, jako každý rok, bezkonkurenční!

   
 • 25.7.2016
 • Tento měsíc jsme opět navštívili naší trenérku Evičku na celovíkendové intenzivce. Oriannka se celý víkend věnovala obedience a byla moc šikovná. Na spousty PROČ jsem dostala odpovědi a tak se můžeme opět posunout o kus dopředu! S Effie jsem se celý víkend věnovala jen agility a bylo to moc fajné, jen bych mohla být šikovnější, mrvím ji to, kde to jen jde. Bíuška běhala s páníkem celý víkend agi a byli moc šiškovní, aspoň nějakému týmu to šlo! :-) Příští měsíc nás čeká týdenní tábor a už se moc těšíme!
   
 •  12.6.2016
 • Tento víkend jsme měli opět parádní,protože jsme ho opět prožili u naší trenérky Evičky. V sobotu si všechny čtyři holčičky (měli jsme i půjčenou Inku) užily agility. Oriannka a Bía běhaly s páníkem a šlo jim to parádně! Bía odběhala celý víkend v rychlosti, nezasekávala se a neměla problém se stahovačkama. Přisuzuji to její nové výbavičce a to bundičce back on track, kterou má od pátku a je znát, že je jí mnohem lépe! Tak se těšíme, jak jí to bude nadále běhat :-) Oriannka byla parádní, rychlost skvělá - oproti minulému měsíci...Ale po minulém tréninku jsem si ji zdornovala a je to opravdu znát! Intoušek byla také skvělá, jak jinak... Hezky se soustředila, hezké stahovačky, bezproblémové outy, i na odložení zůstala! No a to nejlepší nakonec! Effie, ta se zřejmě pro agi narodila, jen já jsem tupá. Ale už jsem tento víkend pochopila, jak jí pomáhat mým tělem, jak u ní na povely apod. No bude to ještě sranda, ale radost na ní pohledět!
  Dneska měly holčičky obedience - kromě Bíušky, ta agilitila. S Oriannkou jsme si daly polohy na místě, stranový aport, vyhledávání dřívka, box a přivolání a je to můj šiškulík, dostala jsem opět pár rad, na co si dát pozor a jak dále postupovat. No při takovém množství si budu muset opravdu vést tréninkový deník, abych měla přehled! :-) Effie si dala boxík, přivolání - kde mě málem přerazila, ale na tom zamakáme. Chůzi u nohy, odkládačky za chůze, dlouhodobé odložení, polohy na místě a super! Pomalé krůčky od štěňátkovského věku se prostě vyplatily! Opět jsme dostaly pár rad a hurá do tréninku! S Inkou jsme si daly jen přivolání, boxík a především odložení, odložení a zase jen odložení a super! Jde jí to skvěle, už jen sem tam cvaká hubou, dokáže se uvolnit, není nervozní! Je parádní! Máme z ní velkou radosr a věříme, že to dotáhneme do konce a hurá do OBZ :-)

   
 • 5.6.2016
 • Tento víkend jsem u nás ve Zlonicích pořádala dva semináře Dogfitness pod vedením užasné instruktorky Veroniky Gesierichové. V sobotu se pořádal seminář pro začátečníky a co jsem měla možnost vidět a slyšet, když jsem se tam mihla, tak musím řicu, že se Verča zase posunula o notný kus dopředu. Co se týče ukázek, vysvětlování apod. Jen tak dál Verčo! I co jsem mluvila s účastníkama, tak byli vskutku nadšení a těší se na pokračování, které snad uspořádám, pokud mě opět lidé nenaštvou :D
  Dnes, tj neděle se konal seminář pro mírně pokročilé! S Effie jsme dostaly velkou pochvalu, jak je šikovná a jak pilně jsme cvičánkovaly. Verča nám ukázala, jak pokračovat dál a jsme tedy i se základním programem na 30minutách cvičeníčka. Také nám bylo ukázano, jak cvičit na čočkách, kozenkách (malé polokoule s bodlinkama) a jak na kavalety. Nejen že jsem měla unavenou Effie, ale byla jsem unavená i já, protože jsem do sebe dostala mnoho informací a hlavně mozek zpracovával poznatky z praktických ukázek, jak stát, kam dávat ruce, jak prokrmovat, proč si dávat pozor na chybné odměňování apod. Hurá do objednání pomůcek a hurá na cvíčo! :-)
   
 • 23.5.2016
 • 30.4.2016 nám za duhový most odešla Lyruška. Den po operaci, předpokládáme, že se objevila sraženinka. Zástava byla okamžitá. Masáž srdce a dýchání nepomohlo. Na operaci musela z důvodu, protože jí napadl pes. Měla zlamaných několik žeber, propíchlou plíci na pěti místech. Vykloubenou kyčel. Plíce se opravila a po dni jsme si jí brali domu. Ale bohužel jsme nezvládli kritických 48hodin. A umřela nám 30.4. v 22:39 v posteli. Lyruška nám den co den chybí. Hlavně v situacích, kde nám její chování vadilo... Ale tohle spraví jedině čas.
 • Víkend jsme opět trávili u naší trenérky Evičky. Všechny holčičky byly šikovné. Měli jsme s sebou i Intouška a byla velice zlatá! Dělaly jsme především na odložení, které jí zlobí a znervozňuje a asi jsem našly správnou cestu, která jí bude vyhovovat a hlavně se dokázala u odložení uvolnit. Jsem za to strašně moc ráda, aby při odložení byla v pohodě a nebála se, že to zkazí. Effulína byla o víkendu víc než perfektní, na to že na agi byla naposledy v březnu, tak má prostě nadání. Ono aby ne! Šak má šikovné rodiče na agiltiy! U obedience jsme dostaly pár rad, jak pokračovat a doučíme jen kuželík a pár věcí pouze doladíme a hurá do OBZ. Oriannka běhala agility s páníkem, pro páníka to byla fuška, protoýe je zvyklej běhat se smetáčkama. Ale Orlíka to bavilo! :)) A nakonec jim to šlo. U obedience jsme opět dostaly pár rad, které s radostí doladíme a hurá do dvojek! A Bíuška? Celý víkend odběhala s nadšením, ale v neděli už na ní byla vidět únava. Přesto mám z ní obrovskou radost, protože když se na agi zasekla, tak se dokázala opět rozběhat a to je u ní velký pokrok <3

 

 • 10.4.2016
 • Odminulého čtvrtka (tj. 31.10.) jsme tu měli do dnešního dne na návštěvě Oriannky sestřičku Intouška. Na Intouška si nemohu stěžovat, byla moc hodná... Teda až na to její občasný tahání. Jinak byla opravdu moc zlatá a hlídání jsem si užila a holčičky očividně také, protože řadily jak černá ruka po celém bytě. Také to tady dle toho vypadalo... No čeká mě velký úklid.
 • Včera k nám ještě na nějakou chívli dorazila teta Bára, abych jí tu ukázala co a jak a hlavně mi pomohla zdornovat holčičky. Oriannku udělala celou sama, je čerstvě po kurzu, tak ať si nahmatá, co nejvíce pejsků, aby to chytla do ruky. Effulínu mi pouze přidržovala a já si jí projela sama, abych zatížila ruce. Cítila jsem, že mě pálí šlachy, ale nic co by se nedalo vydržet. Holčičky mě potěšily, že toho na srovnání moc neměly a byly vcelku ve výborné kondici a to je co říci po těch jejich karambolech, co v poslední době vyváděly!
 • Od následujícího úterka (tj. 12.4.) bude naše holčičky hlídat teta Bára s Artíčkem a Nerouškem, jelikož s páníčkem odlétáme na 14-denní dovolenou do Indie. Už teď se mi po holčičkách stýská, ale věřím, že je potřeba si i od těch psů odpočinout a pak jít do tréninků zase s čistou hlavou a moc se na to těším!

 

 • 31.3.2016
 • K dnešnímu dni nám dorazila obálčička, kde měla Effie registraci u ASCA klubu. Takže Effulína je zaregistrovaná jak pod FCI, tak pod ASCA.
 • Ode dneška na 10dnů budeme hlídat Oriannky sestřičku Intouška. Už se na ní moc těšíme! O víkendu nás čeká intenzivní trénink pasení a také si dáme pár tréninku obedience a cvíča na míči
   
 • 19.3.2016
 • Tak máme za sebou dnešní farma závody. Vůbec jsem nevěděla, co od toho očekávat a teď zpětně si říkám z čeho jsem byla tak nervozní? Hm, prostě mi vadí diváci, to prostě musím překonat :D
 • Oriannka se umístila na krásném 4. místě z 10pejsků. Nebýt mých průserů, tak by jsme neměly takovou bodovou ztrátu, ale s jejím výkonem jsem nadmíru spokojená. Já se mám co ještě a stále učit
 • Effie si při té příležitosti složila ZVOPku. Byla šiškovná, neřešila lidi a ani psiska u košáru a o to mi šlo, aby jsme si tohle vyzkoušely
   
 • 16.3.2016
 • Nová kategorie - tréninkový deník. Pouze pro můj přehled, co kdy a jak trénujeme, abych trénink co trénink neopakovala ty samé věci :)
 • Přidáno další video z tréninku obedience.
 • Effie ja na čase 1:45min a dělaly jsme čtverec, vyhledávání pozice u nohy za chůze a odložení do lehu za chůze
 • Ori je na čase 8:05min a dělaly jsem čtverec, odložení do stoje, sedu a lehu a přivolání

 

 • 17.2.2016
 • Na našich stránkách probíhají úpravy, tak se nelekejte, kdyby se Vám něco špatně zobrazovalo, apod.
 • Ke včerejšímu dni byla Oriannka objednaná na kastraci. Vše proběhlo v pořádku a bez komplikací, takže je z Oriannky již poloviční fenečka :) Dneska jsme byly na kontrole a vypadá to moc pěkně! Ranka není zarudla a je hezky čistá. Oriannka se chová, jak když na žádné operaci nebyla. Jo a nechtěla spinkat, zjištěno, že to bylo kvůli límci, byl ji sundán a hnípe jak zabitá :)
 • K Effulíně přidáno videjko z druhého tréninku obran :)

 • 30.1.2016
  Máme nový vzhled webových stránek. Za něj děkujeme naší šikovné Alence - doporučuji navštívit její fb stránku -> ZDE
 • Snažíme se i jednou týdně s Oriannkou jezdit k ovenkám a jednou měsíčne s kokoskama a Effie na agility.
 • Nadále se věnujeme tréninkům obedience. Máme nové videjko. Oriannka je na čase: 4:24 a Effie ja na čase: 7:24