Novinky 2015

4.11.2015

 • Ke včerejšímu dni nám dorazil výsledek DNA testu na CMR1. Effie je tedy na toto oční onemocnění ČISTÁ! Máme velkou radost!

6.10.2015

 • Již několikrát jsem měla napsanou aktualizaci, ale pokaždé jsem jí smazala a šla od toho. Nějak nebylo, co psát a ani stále není.
  26.9. jsme se s Oriannkou účastnily obedience závodů v Plzni. A jak se nám dařilo? No, Orlík to pojala ve stylu dovolená, jelikož jsem měla jen jí s sebou a tak si mě chtěla zřejmě užít :)) Jinak se to nazvat nedá! Ale musím říci, že cvičila opravdu hodně dobře, byla jsem spokojená a hold udělala pár chybek. Nikdo nejsme bezchybný! A co Orlík pokandila? Čtverec, ze kterého má nulu a to jsem jí 100% věřila, že ho dá na plný počet bodů. Ok, Orlík ukázala, že i ona má své dny. Dostala povel BOX, Orlík vyběhla a vzala to směrem k rozhodčímu, kterého poskákala. No, než jsem pochopila k čemu došlo, tak jsem dolní čelist měla až na zem a jakmile jsem se probrala, tak jsem si jí k sobě zavolala.
  A ještě jsme pobavily u poloh! Dala jsem jí lehni, šla jsem od ní, dostala povel sedni. Nic, dostává druhý povel sedni, to si už sedá. Následuje opět lehni, okamžitě lehá a následně si na povel sedá. Zřejmě pauza byla dlouhá k dalšímu povelu a tak Oriannka šla do pozice popros - seděla na zadku a uvedla přední tlapinky. Výbuch smíchu, já výbuch smíchu, nemohla jsem dýchat a i smíchy jsem brečela. No, takže jsme tuto zkoušku daly na VD - naše první Velmi dobrá, co se týče zkoušek. Ale někdy je to poprvé, no ne? Ale i s tímto jsme se umístily na krásném 3.místě.
 • 28.9. jsme jeli s manželem a Oriannkou směr Klánovice, kde se pořádal canicrossový závod Hon na Václava. Závod byl dlouhý 4,1km a Oriannka si ho s páníkem zaběhla za 16minutek, což je na ně moc krásný čas! Jsem na ně hrdá. S tímto časem se umístili na bramborovém místě, tj. 4.místě.
 • 3-4.10. se u Romana Holečka konala intenzivka pasení a musím říci, že jsem z víkendu velmi nadšená. Vzala jsem si z něj, co jsem potřebovala, chtěla, něco jsem si přetvořila, jak to vyhovovalo mně. Pochopila jsem spoustu věcí, ale některé mi ještě nejdou do hlavy, např - kdy správně zalehnout psa. Můj mozek absolutně nechápe a nepobírá! Tak snad jednou, na další intenzivce to konečně pochopím!

17.8.2015

 • Dne 8.8.2015 jsme se s Oriannkou vydaly směr Kralupy, kde se konaly OB zkoušky. Měla jsem konečně možnost Oriannku přihlásit do třídy OB1. A jak se nám dařilo? Řekla bych, že bodíky byly suprové. Jen jsme si nechaly napsat nulu za překážku, jelikož si u pevné překážky nevěří, co se týče nožky, tak jsem jí nechtěla stresovat. I přesto, že jsme měly tedy jednu nulu, tak jsme to s Oriannkou zvládly složit na výbornou. Z čeho jsem měla největší radost, tak z odkládaček za pochodu. Čtverce, kde jsem si myslela, že poběží za tetou Bárou, která s náma jela jako podpora, ale nakonec se srovnala a běžela do čtverce a okamžitě na povel zalehla :) Kde jsem měla menší radost, tak přivolání, jelikož ta rychlost byla katastrofální, ale s ním máme problém, jelikož mi přijde, že si u něj prostě nevěří :) Celkově jsem byla se zkouškou spokojená a už se těším, až se přihlásíme na další a snad tentokrát na závody! :) Děkujeme Radce Jindrákové za možnost se zúčastnit těchto zkoušek a myslím si, že to bylo uspořádané na úrovni! PS: Zjistili jsme, že se Oriannce čip přesunul na druhou stranu, takže ho nemá na levé straně, ale na straně pravé! :D Byl to porod ho najít! :D
 • 9.8. - 16.8.2015 jsme se účastnili IV. ročníku tábora Psí školy Easy, kterého se účastníme každý rok! Hnedka na začátku musím napsat, že se mi tento ročník tábora snad líbil nejvíce. Sešla se nás zase pohodová parta lidí! A hlavně jsme se zase o velký kus posunuly v obedience! Oriannka je prostě boží a máme naprosto boží trenérku, jelikož díky ní bych na to nepřišla! Jak jsem psala v předchozí zprávičce, tak si Oriannka nevěří u přivolání, rychlost není ok a já nechápala proč. Na táboře to bylo rozlousknuto.. Oriannka měla pozici lehni tak naodměnovanou, že zvednutí pro ní z této polohy byl trest. Takže změna a je to mnohem lepší! Teď jen prodlužovat vzdálenost, ale už věřím, že to bude ok! No a z čeho mám ještě mega radost! Za ten týden jsme hnuly s pevnou překážkou a Oriannka si u ní věří a bez problému jí skáče! Bože, jak já jí miluji! :D
  S Effie jsme se věnovaly jak obedience, tak i agility. Čím mě naše Evička zaskočila, tak bylo to, že jsme "shejpovaly" tunel. Bože, jak se to dělá? Ale naštěstí je Eff inteligentní a pochopila to velmi rychle. Ke konci tábora probíhala dvouma tunelama, aniž bych jí ještě říkala povel! Prostě šikula! A děsně jí to baví. Také jsem se tam s ní učila, jak používat hračky, jelikož to neumím, protože jsem si to u Ori doslova posrala, tak hračka není/nebo spíše nebyla pro ní odměnkou, ale u Eff bych to pokandit nechtěla! Takže jsme dělaly tunýlky a targetek kvůli vysílačkám a myslím si, že je super, že se na tom maká hnedka od začátku, aspoň nebude mít tendence se na mě otáčet za běhu, ale makat dopředu! U OB jsme dělaly spíše kravinky, jako pivotek, různé náběhy na target, co se týče přiřazení k noze, nose touch, odložení.... Spousty věcí a mám děsně moc informací!
  Kokosky celý týden běhaly s páníkem agility a musím říci, že všichni tři fakt byli strašně moc šikovný! Bía měla minimum záseků, Lyruška fakt makala v rychlosti a poslední běh si vždy dávali, jak říkáme double běh! Že páník běží s obouma kokoskama najednou a je to děsně boží! Mám z tohoto tábora opravdu velmi, velmi dobrý pocit. Moc děkuji naší trenérce Evičce, za to jak se nám věnuje! Také Aničce, že se nám věnovala, co se týče pachovek! Bylo to skvělé a těším se na další ročník!

   

20.7.2015

 • Tak jsem tu s aktuálkou a máme jednu velkou novinu! Hádejte!
 • Dne 18.7.2015 ke mě v 5:15 dorazila teta Anet a vyrazily jsme směr Rakousko. Za volantem jsme se vystřídaly a cesta tam nám krásně ubíhala. Jakmile jsme dorazily na místo už jsem se nemohla dočkat, až uvidím mojí malou Effie! Už Vám to dochází? Hádáte dobře! Jela jsem si pro nového člena naší smečky a to pro ausinku do chs Let's talk about. Susanne nás hnedka vpustila dovnitř a šly jsme za štěňátky. Dvě už byla v nových domovech, takže zbývala 4 štěňata. A Effie? Úplně jiná! Velká rezervovanost byla ta tam :D Sakra.. :D Byla jsem z ní unešena, ale dost kravin. Sepsala se smlouvička, zaplaceno bylo převodem, dostaly jsme spoustu hračiček, granulky, sešit, fotky, videa.... no bylo toho požehnaně. Cesta zpátky byla úmorná, vedro, Effie to proplakala, jelikož se neměla jak v autě chladit, takže zastávka u benziny, Effie smočit v umyvadle a zase hurá za volant. Smočení zjevně pomohlo, jelikož prospala celou cestu domů, což bylo skvělé! Cesta to byla pohodová, až na kolonu, kde jsme popojížděly cca hodinu a půl.
 • Jaké jsou první dny s Eff? Je úžasná, dokáže si říci, že chce vyvenčit, jen tím stylem, že by jste jí slyšely na celé lesy :D Ze včerejška na dnešek občas pofňukávala, asi se jí začalo stýskat? Ale dneska se už začala pořádně projevovat, hraje si s náma, provokuje holčičky, které jí přijaly bez problémů. Jen Bia na ní občas povrkává, ale to bude za chvíli ok :) A Ori? U ní to byla láska na první pohled! Dneska jsem dokonce malou už naklikávala a jsme u nose touch... Je velmi bystráááá! Už se těším až se do toho opřeme! Samo vše shapingem, který mě mega moc baví :))
 • No a  jelikož je nás více, tak by to mohlo znamenat častější aktuálky. Snad... V srpnu jedna bude určitě, ale to až po táboře a uvidíte proč! Jen držte palečky!
 • Karta Effie je zde

23.6.2015

 • Nic nového se u nás neděje. Již jsme byly s Ori 2x na pasení oveček. Také máme za sebou další intenzivku agility a obedience, kde byly všechny 4holčičky šikovné. Říkáte si, jak všechny čtyři? No, to bude tím, že jsme měli s sebou naší sestřičku Inku. Sice jsem jí chtěla zabít, za to její probourávání se kennelkou, ale pak to vykompenzovala na parkuru a nebo na klikání ob. Byla šiškovná! No a Oriannka si také dala pár parkurů a je vidět, že své nožce čím dál více věří. Mám fakt radost. Kokosky běhaly obě s páníkem a šlo jim to moc dobře, až na pár pasáží. Ale ne vždy je posvícení :-)
 • 2.5.2015 se z Oriannky stala teta. Naší sestřičce Odettce se narodila štěńátka a jsou úžasná! Jeden klučík je opravdu celá maminka! Pokud by jste se chtěli podívat, jaké barvičky a kdo je tatínkem, tak si můžete vyhledat její kartu v sourozencích a tam je více info :)
 • No a tento víkend se ejdu podívat za naší další členkou party. Zda to bude ta předvybraná, to se uvidí! Ale děsně jí miluji. U jejích fotek mám naprosto stjný pocit, když jsem si vybírala Oriannku a to děsné bušení srdce. Vím, že je to ona! Lásce na první pohled by se nemělo vyhýbat.

14.4.2015

 • Žijeme, stále žijeme ač se to nezdá! S Oriannkou se připravujeme na zkoušky OB1 (velmi zdárně), které plánujeme v červnu, tak snad nám to vyjde, pokud si madam zase někde něco neutrhne či tak. Kokosky jsem přihlásila na neofika agi, které jsou 1.5. v Kralupech a už se těšíme. Dokonce máme za sebou víkendovou intenzivku agility a byla naprosto parádní! Oriannka dělala především OB a já moc děkuji naší trenérce za její postřehy a rady... Škoda, že tě máme tak daleko!
 • No a za pár měsíců k nám přibude nový přírůstek, který a odkud, to se nechte překvapit, ale já osobně jsem unešena! :-)

26.1.2015

 • Jsme tu s první aktualizací v letošním roce. Moc nového se neděje. Na Nový rok jsme se byly s holčičkama a manželem projít do Jarpic. Prochajda to byla dlouhá a mrazivá, ale počásko bylo perfektní! Také jsme byly na tréninku agility, kde byly holčičky velmi šikovné. Lyruška opět běhala jak malé torpedíčko. Bíuška měla pár záseků, ale nevzdala to! A Oriannka? Ta mě pořádně prohnala, no hlavně moji vinou, přece ji nebudu pomáhat naváděním ne? Co když to sama od sebe nějak trefí :D
 • S Oriannkou máme za sebou i pár obedience tréninků u nás na cvičáků a u rybniku. Jako sparring partnery byli: Petr s Gill, Danča s Bee a Keisy, Lenka s Candy a Ebby a nakonec Vladěnka s May Be a Koridkou :-) Moc díky, bylo to fajn! Orlíkovi to šlo dobře! Hlavně si vylepšila čtverec, mastí do něj, sice to není úplně 100%, ale to po její nožce ani chtít nemohu. Přivolání má taky suprový! Mám z posledních tréninků velmi dobrý pocit! Takže teď budeme jen dolaďovat a uvidíme, kdy se vydáme na zkoušky do kategorie OB1! Už mám z nich vítr teď! :-)
 • A jako poslední - pochlapila jsem se a konečně jsem si na fb založila stránku, kde vkládám své fotografie :-) Pokud jste zvědaví, tak je můžete na fb navštívit ZDE