Novinky 2014

27.12.2014

 • V pondělí 22.12.2014 jsme byly s Oriannkou u nás ve Zlonicích na tréninku záchranařiny na sutinách. Oriannka byla moc šikovná a všechny figuranty vyštěkávala moc pěkně... Až na jednoho, kde neviděla krabičku, tak se otočila a mastila za mnou :D Závisláček můj. Byli tam dohromady tři ausíci. Grippíček od Barči Špatné, který si v mém autě hrál na chvíli na řidiče, než jsem dorazila a vyhostila ho opět do kufru! Chudáček malej a jakej týranej ksichtík na mě hodil :D Pak tam byla úžasná, maličkatá ausinka Angee ze Secret Energy. No byla jsem děsně do ní zamilovaná. Maličkatá, droboučká, natěšená do práce... Prostě ausík jak má být :) A jako Grippík byla taky moc šikovná! Sešla se nás tam hlavně skvělá parta ženskejch, což je samozřejmě špatná kombinace, páč ženské pak rádi klábosí... No, každopádně Oriannka druhý den vůbec nekulhala na nožku, což jsem byla happy!
 • Dneska tj. 27.12.2014 (fuj, za chvíli budu muset psát 2015) jsme byli na agility tréninku. Všechny tři holčičky byly moc šikovné! Bíuška měla sice pár záseků, když tam na ní bylo moc stahovaček, ale jinak byla mooooc šikovná. Je to pašáček, který se překonává! O Lyrušce ani nemluvím, dneska mastila, jak když jí někdo nakopl do té její holé řiťky. S páníkem běhali moc pěkně. Další trénink bude běhat zase semnou. Jsme zjistili, že je Lyruška nadšenější, když si jí takto střídáme a více jí to baví. Dneska si Oriannka dala taky všechny parkury, ale už měla nasazené skočky oproti předchozím tréninkům. Nechali jsme jí eSka, takže běhala s kokosákama. No,jsem nadšená! Moc šikovná a hlavně nožku hezky používala! Zatím nekulháme, což je dobrá zpráva! Uvidíme, ale zítra až se vyspinká, zda to bylo moc nebo akorát. Ale kdyby jste jí viděli... Byla na vrcholu blaha, že je zase na tréninku a zítra nás čekají obrany!

PS: na tréninku agility byly i naše sestřičky - Inka a nevlastní ségra Surďa. Inka některé parkury odběhala perfektně a některé prostě klokanila... Bez toho by to bylo divné. Surinka byla tento trénink s páničkou moc šikovná! Fakt jim to šlo!

18.12.2014

 • Za chvilku se už budeme muset s Dee rozloučit, jelikož se jí zítra vrací pánička z dovolené. Už jsem si začala zvykat, že se mi furt motá pod nohama. Nebo musím dávat pozor, abych jí nezašlápla ocas... Nejsem na to od holčiček fakt zvyklá! Ale k aktuálce, dalo by se říci, že stále procházkujeme. S Oriannkou i upevňujeme pozici hlavy a super! Již mi to udělá i v rušném prostředí. S Dee děláme lehni a na povel ho umí už hezky, tak snad to pak také předvede páničce, pokud ne, tak si musejí spolu začít znova a Dee to jistě půjde rychleji, jelikož je moc šikovná! 
 • Hihi, jsem se Vám i zapomněla pochlubit, že jsem 7.12.2014 byla s Anet (pánička naší ségry Inky) na střelnici Na Haldě a byla to bomba! Vyzkoušely jsme si devět zbraní, i když myslím, že jich bylo více, jelikož brokovnice byly čtyři, jestli si pamatuji dobře.

No a z jakých zbraní jsme střílely? Tak tady máte seznam:

 • Policejní odstřelovací puška ráže .308
 • Dragunov ráže 7,62×54R
 • Malá odstřelovačka Savage .22 LR
 • AK 47 Kalašnikov 7,62×39
 • M4 . 223 Rem
 • MP5 .22 LR
 • Glock 19 – 9mm Luger
 • Colt 1911 – .45 ACP
 • Brokovnice Pumpa

Nejlépe se mi střílelo z malé odstřelovačky Savage, pak Dragunov a Glock. Teta si dokonce zastřílela z velkého Coltu. Má můj obdiv, jelikož já bych určo neměla ruce napnuté a vyrazila bych si díky zpětnému rázu zuby! Teta, fakt moc díky za parádní den a já doufám, že si ho zopakujeme, jelikož to bylo bezva! V podstatě do dneška na to vzpomínám s úsměvem, jelikož pan instruktor mě nazval hubatou (Já? Nikdy!) a s Anet jsme byly DUO problém, což nechápu proč. Byly jsme totiž šikovné! :D Ale urýpané, to je fakt! :D

 • Taky mi minulý týden dorazil nový objektiv. Pevná padinka se světelností f/1.4. No, ale tuten týden putovala zpět na reklamaci, jelikož nefungovalo automatické ostření... Za malého světla stejně ostřím manuálně, tak to čert vem, ale když to má automaticky ostřit, tak ať to funguje. Tak jsem si vyzkoušela aspoň pár foteček a jednu Vám z toho ukážu:

Jinak výběr foteček z procházek máte tady:

 

11.12.2014

 

 • V pátek (tj. 5.12.) jsem jela za Barčou do Prahy, kde jsem se pomazlinkala s Grippíčkem a se sladkou Cirinkou. Nejdříve jsme udělaly pár foteček venku. Ale díky úžasnému světlu jsme toho moc nepořídily. Poté jsme se vydaly do chs. Diandra k paní Hodkové. Prostě jsem nutně potřebovala poznat malá Diandřátka a jsou naprosto úžasní! Kdyby Ori nehrozila další operace, tak se asi vážně neudržím a vezmu si Dembíka, ten mě opravdu chytl za srdce! Ale Doulí je taky slaďoučký. Asi bych opravdu nevěděla koho si vzít! :-) No a tito dva bráškové hledají páníky, svělý páníky. Klucí jsou naprosto povahově úžasní, kontaktní, na paní Hodkové doslova visí očima. Mají obrovský zájem o hračičky, přetahovali se s náma jako diví! Takže pokud hledáte toho správnýho ausího parťáka, tak určitě neváhejte! Kdybych mohla, tak jeden z nich je už můj!
 • Info z kontroly je takové, že je dost možné, jak jsem psala v předchozím odstavci, že nás může čekat další operace. Smůla se nás stále drží zuby nehty. Obrečelo se to, ale co, jdeme dál. Od doktora máme nařízeni zatěžovat, tak zatěžujeme, abychom zjistili, jak na tom čéška nakonec bude. S Oriannkou hlavně předěláváme pozici u nohy - jako takovou jí má skvělou, ale špatně jsem jí naklikala pozici hlavy, takže se jakoby vytáčí, takže hlavičku srovnáváme a super! I za chůze to vypadá mnohem lépe! S kokoskama cvičíme kravinky. Lyru se snažím naučit štěkat, na to že je to občas taková štěkna, tak jen a pouze zakňourá, tak snad se to podaří! Bianca se naučila točení na druhou stranu a to je na levou.
 • Od včerejšího večera (tj. od 10.12.) tu máme na návštěvě na 10dnů DeeDee, jelikož páníkové si jeli vyhřát špíčky do teplých krajů a to mám dojem na Floridu. Chm, když se někdo má! Míšo, koukej dovézt nějaký suvenýr! :D Jinak s Dee momentálně "šejpujeme" lehni. Sice jsem Míše psala, že s ní raději nebudu cvičit, ale když ona taaaaak smutně koukala, když jsem cvičila s holčičkama :D

2.12.2014

 • Tak přesně po měsíci s aktualizací. Oriannky nožka se lepší. Již jí nechávám více běhat, házíme i párkrát klacíky či balonek, aby nasvalila především zadní stehenní sval, zbytek již má, ale tuten sval ne a ne. Na nožku už dopadá sem tam, ale přijde mi, že to bude i z její strany zvyk, že jí dlouho odlehčovala.
 • 23.11.2014 jsme měli agility trénink a jelikož odpadli psiska, tak jsem vzala i Ori. Zkusily jsme s ní tunýlky a probíhání bočnic a super! Byla strašně šikovná, nelítala bezhlavě, ale rychlost přizpůsobovala noze. Ona mě čím dál více překvapuje a bylo na ní vidět, že má radost. Po dlouhé době jsem běhala i s Lyruškou a byla bezvadná. Vůbec jsem toho smetáka nestíhala, měla i vysílačky do tunelů :D Bíuška běhala s páníkem a moc jim to šlo! Sžívají se trénink od tréninku!
 • Ve čtvrtek nás čeká další kontrola, tak jsem zvědavá na verdikt pana doktora, ale věřím, že to bude jen a pouze pozitivum!
 • No a musím se k něčemu přiznat! Pokukuji po jednom štěňátku. Jsem do něj bezhlavě zamilovaná, ale zvažuji pro a proti. Manželovu podporu mám, on je prostě ten největší poklad, co jsem mohla mít. Díky :-* No, na návštěvě uvidím, zda se pro něj rozhodnu nebo ne. Ale srdce mi momentálně bije jen pro něj! Achjo, jsem v tom až po uši a to nekecám...

2.11.2014

 • Co je u nás nového? Ani nijak nic. Ale už s Oriannkou začínáme pomalu trénovat, ale prozatím jen chůzi u nohy a odložení za chůze. U toho nemůžeme snad díky nožce nic zkazit. Orlík je moc šiškovná, sice ze začátku přebíhala, ale to se po chvíli poddalo, jakmile nadrženost trochu opominula. Dneska jsem i Oriannku vzala na cvičák, kde jsme si zacvičily mezi psíkama... Psíci, cvičení... Oriannka chytla rapla a jala se lítat po celém cvičáku. Oukeeeej, snad si s tou nohou nic neudělá :D Neudělala... Sice jsem jí mohla odvolat, ale ta její radost v tom jejím pihatém ksichtíku, tu jsem nemohla prostě překazit :) Nožka to přežila, Oriannka byla spokojená. V úterý nás po 3. měsících čeká trénink pasení. Tak jsem zvědavá. Ale nebudeme dělat žádné outrany atd... Pouze jen ovečky povedeme :-) Ve čtvrtek nás čeká další kontrola u veterináře. Nožka je už mnohem lepší, nasvalujeme, cvičíme. Už jsem si všimla, že kroužky opisuje opravdu minimálně, že už je tam více předozadní pohyb, tak mám radost! Tak držte palce, ať to jde takto dobře i nadále!

23.10.2014

 • Dnes jsme po 10-ti dnech byly s Orlíčkem na veterině. Byly jsme objednané na kontrolu. Hi, hi, ona je stejně vtipná. Vždycky, když se zvednu ze židle a jdeme k vetovi, tak si Ori s radostí štěkne. Takový bolesti, co si tam prožila a ona se přesto všechno tam těší. Je to blázen. A já vím po kom! :D Po mě přeci! Daly jsme si s Ori kolečko kolem veta, aby se kouknul, jak nožku používá. Šup na stůl, zacvičit s nožkou a čéška je na svém místě. Super! Jen měla v koleni ještě trochu vody, která se tedy odstranila. V podstatě Oriannka už může mít věžnou zátěž. Tak začneme pomalu prodlužovat prochajdy a více nasvalovat! :-)

18.10.2014

 • Dneska ráno jsme se vydali směr Kralupy, které máme skoro za rohem. V Kralupech se konalo Kralupské mistrovství, kde jsme měli kokosky přihlášené do začounů. S kokoskama běhal páník a teda musím říci, že je dneska naváděl na parkuru strašně moc pěkně! Jsem na všechny tři moc pyšná! Bíuška si celkově odběhala 4. místo s jednou chybkou a to, že v jumpingu shodila poslední skočku. Nebýt jí, tak se umístila na prvním místě. Lyruška byla celkově na 8. místě. Jedna chybka a jedno odmítnutí v agility, jumping měla čistý. Tak už koukám, co dalšího bychom mohli přihlásit, jelikož dneska to bylo skvělé, počasí se zadařilo, atmoška byla suprová... Prostě bomba.

14.10.2014

 • Včera jsem s Ori byla opět u veterináře na kontrole. Nožička se hezky hojí, vytáhl jí jen jednu injekční střkačku vody. Léky jsme už také nedostaly. Procházky stále na vodítku, aby nožku používala a tim pádem nasvalovala. Na volno jen sem tam. Z toho má Ori největší radost, jelikož si může jít hrabat myšičky. To zakázané nemá :D Na další kontrolu jdeme za deset dnů!
 • Dneska jsme tedy s Ori začly delší prochajdu. Sem tam na volno, ale jinak na vodítku. Nožku hezky využívá celou plochou a ne pouze přes špičky. Měla jsem radost, aby ne, už se to s náma táhne celkem dlouho. Lyruška měla dneska den vyhledávání samejch suprovejch chcíplotin. Za malým rybníčkem se někde zdržela, tak koukám kde je. Jeden pes, druhej pes. Kde mám třetího? Zdržela se za náma a něco si cestou přežvykovala. ,,Lyruško, koukej to vyplivnout!" Lyruška poslechla a vzdala se užasné sušené žabičky. ,,Tak je šikovná Lyruška" a dostala mňaminku. Přecházíme na druhou stranu rybníka... Zase si pro sebe říkám jeden pes, druhej pes. Kde mám zase toho třetího? Lyruška opět pozadu a nese se jako dámička, jelikož někde ukořistila nějakého hlodavce. Jakmile mě zmerčila, že stojím a čumím na ní, tak to hned rovnou vyplivla. ,, No vidíš, že umíš být šikovná! Jen to hlavně zase neber do huby, jo?" Dostala opět odměnku. Po tomhle už Lyruška musela jít celou dobu přede mnou, abych jí furt nemusela za mnou hlídat. Samozřejmě, že jí to nebránilo v tom, aby vyhledávala kekely. ,, Opovaž se to vzít do té huby a nakopnu tě do tvé oholené řiťky." Lyra jen zakroutila ocáskem, vztyčila ho jak praporek a mastila :D Já jí stejně jednou bacím, jít někdo za mnou a slyšet mě, jak povídám holkám, tak si asi bude myslet, že nejsem zrovna normální a rovnou by volal panu Chocholouškovi.

7.10.2014

 • Týden od operace a včera jsme byly s Ori na kontrole. Nožička se mi nezdála. Jelikož od soboty na ní nedošlapovala, chodila o třech a nožku vytáčela. Samozřejmě jsem z toho byla v háji, jak se říká, jelikož už jsem viděla to nejhorší a to, že se jí ta nožka vrátila do původního stavu, jak to měla před operací. No, pokud jste včera cítili zemětřesení, tak vězte, že to byl jen kámen, který mi spadl ze srdce. Na kontrole mi bylo řečeno, že kolínko je v naprostém pořádku. Jen jí z kolene vymačkal vodu a ještě něco hustého - to tlačilo na čéšku a mohlo by jí to vytlačit zpět. Dostaly jsme další atb a analgetika a za týden na další kontrolu. Tak budeme doufat, že se to nadále bude hojit dobře! Mohlo by, když jí dopuji drahými doplňky, tak aby se to vyplatilo! :))

1.10.2014

 • Tak Oriannka je po další operaci, na které byla včera. Operace proběhla v pořádku. Kolínko opraveno - byla tam 3cm ďoura a také se tam nějak dostala infekce, i když to měla často dezinfikováno a vyplachováno a tak musela být odstraněna "napadená" tkáň.
 • Večer si i přes límec dokázala sundat kanylu, no pan doktor byl jen "trošičku" překvapen a že jí tedy mám ehlídat jako oko v hlavě, aby si nesundala stehy. Tak snad se nám zadaří :-) Ale je to vzorn pacient, sice až moc ukecaná, jelikož si povidá už sama se sebou - nedivím se jí, ale jinak hodná :-) Tak nám držte palečky.

30.9.2014

 • Tak jsme tu po měsíci s další "aktuálkou". V podstatě z akcí žádné info nemám, jelikož jsme na žádné akci nebyli. Co jsme byli s Ori posledně na šití, tak se jí tam od té doby dělala voda. Když to nebylo srostlé, tak se to dalo "vymačkat", ale jakmile to k sobě srostlo, tak se s tím nedalo dělat nic a jen jsme se koukali na to, jak se to plní. Vypadalo to, jak když má na koleni nádorek, jak jí to tam plandalo. Pro jistotu jsem kvůli tomu napsala vetovi, zda je to ok. Vím, že po operaci kolene se to vodou plnit může, ale že by až tak? Vetovi se to samozřejmě nezdálo a tak jsme byli domluvený na minulý týden na středu, co se týče kontroly. Voda byla odsáta a zjištěno, že čéška není na svém místě :( Proto chodí jen o třech a ještě nohu vytáčí. Letos se nás smůla drží zuby, nehty... No co. V sobotu na další kontrolu, další voda odsáta a domluveno, že nemá smysl čekat, zda se náhodou zázrakem čéška vrátí zpět a je domluvena operace na tento týden ve čtvrtek. Mělo by jít jen o malý řez a pouze se opraví to, co je tam špatně. Jinak koleno se jeví, že je ok. Bolestivost není žádná :) Tak aspoň nějaké pozitivní zprávy máme! A co Vá budu povídat, jsme z té pauzy zoufalé už obě. V podstatě se ta noha táhne už od března, kdy to začalo s vazem, nic jsme letos pořádně nenatrénovaly a nic neodchodily, tak doufám, že příští rok bude v lepším znamení a doufám, že u všech tří holčiček, jelikžo bych si příští rok ráda splnila sen, ale jestli se budou zabíjet, tak nevím, nevím :D

8.9.2014

 • Tak Oriannka je nejakou dobu po operaci kolene. Vazík se hlásí naprosto 100%! Kolínko - kus uštíplé chrupavky. Krásně zašito! Oriannce se povedlo si vyškubat stehy... Bohužel se zašprajcovala límcem pod lavicí a jak se chtěla dostat zpět, tak si ho sundala a byla by blbá kdyby toho nevyužila. Ale bylo to v poho, už to bylo krásně srostlé, drželo to při sobě. No, ale pak stačila jedna procházka na vodítku, kde na nás skočil toulavej čokl a praskly i vnitřní stehy :( Takže znova na šití :( Ale opět to už máme krásně zhojené a v sobotu na vyndavání stehů, tak doufám, že nás smůla už opustí a že příští rok doženeme vše, co jsem letos zameškaly! Jen budeme muset seknout s agi, jelikož chrupavka už nebude jako dřív, sice se nová udělá, ale nebude jako ta první. Takže skákání budeme muset hojně omezit :-)
 • Od středy jsme hlídaly Inku, jelikož pánička si užívala pracovní "dovolenou". Nechala jsem si jí tedy i o víkendu a vzala jí s sebou na intenzivku agi a ob. Všechny holčičky byly šikovné! Bianca vydržela běhat celej víkend, aniž by se zasekávala! A Lyra? Ta musela někde vychlastat redbull a to pořádnej, jelikož to byla vyloženě tryskomyš! Takže holčičky jsou s páníčkem přihlášené na říjnová neofika! :-) No a s Inkou jsme si zaběhaly agi i ob a byla vyloženě šikovná! A nebudu sem rozepisovat, co máme v plánu! To možná až časem :D Nechci to totiž zakřiknout!

26.8.2014

 • Tak jsme tu po hooooodně dlouhé době s aktuálkou a je fakt, že se vyloženě musím dokopat. Nějak nemám co napsat :-) Vše je při starém, máme za sebou intenzivku pasení u Evči Štemberové a bylo to super. Byli tam vesměs začátečníci a opravdu šiškovní. Jinak s Orlíkem jsme pomáhaly převádět stáda (vyměňovat), no a obě jsme od ohradníku dostaly šlupec :)) Bylo to velmi příjemné :D
 • V sobotu jsme se vrátili po týdenním agi a ob táboře. Kokosky byly velmi šikovné! Jsem na ně pyšná! Oriannka se věnovala pouze obedienci kvůli nožce, která nás opět zlobí a jsem fakt nadmíru spokojená, jelikož jsme tam pohly s tolika věcmi, co jsem potřebovala, že jsem v to ani nedoufala. Nepočítám samozřejmě věci na rychlost, jelikož nám jsou na nějakou dobu zapovězeny :-) Evičko, opravdu moc díky za skvělý týden, prostě víš!
 • Včera jsme byli s Orlíkem na veterině a rozhodlo se, že se půjde na operaci. Udělá se revize kolene a když ani vaz nebude ok, tak se opraví vazík metodou TTA. Tak držte palečky, nastupuje již zítra! :-)

7.7.2014

 • Přesně po týdnu tu jsme s aktualizací! Tento víkend byl v duchu agility a obedience u naší trenérky Evičky! Všechny tři holčičky byly moc šiškovné. Bía prostě ukázala, že rovinky jsou nej a hlavně, když se blíží cíl. Lyruška si ráno něco šlehla jelikož to co tam předváděla, tak tam snad nepředvedla nikdy! Taková bordera v malém, bílém a se zakrouceným ocáskem :)) Páníček byl z ní už zoufalý! S Ori jsme stále na eMkách, na táboře zkusíme již zase eLka a uvidíme, jak nám to půjde a doufám, že nožka vydrží!
 • Neděle byla ve znamení zkoušek v Martínkovicích, kde jsem Ori přihlásila na IHT3. Uff, náš první start v IHT3 a já na místě zvažovala, zda nepřehlásit nakonec na dvojky, zda to fakt není brzo. No jsem nakonec ráda, že jsme zůstaly, jelikož první start se nám velmi dobře vydařil! :-) Oriannka v silné konkurenci získala se 128. body 1.místo, CACT! Jsem pyšná máma. Pro mě výkony všech pejsků byly vyrovnané, netroufala jsem si po odchození trojek určit kdo to vyhraje! Jsem z toho dne velmi nadšená, rozhodčí vymyslela skvělej parkur, byl těžší, ale já osobně jsem za něj ráda, jelikož jsme si s Ori vyzkoušely spoustu věcí, které pro nás byly novinkou! Jen příště jí do toho nebudu kecat a určitě to dopadne bodově lépe! :))


29.6.2014

 • Tak máme za sebou další týden. Ve čtvrtek jsem byla s Oriannkou na ovečkách. Byla jsem s ní velmi spokojená. Pásla moc pěkně, outranky byly také pěkné. Dokonce začínáme mít rádi zastávku na stranu bay a to díky Helče. Díky ti za radu :-* Helča nám dokonce vymyslela jeden zapeklitý úkol. Projit trychtýřem, ale z té druhé strany, kde je to úzké. Měly jsme tam dostat aspoň půlku ovcí... No než jsem se do toho dostala, co se týče nepletení stran a přemýšlení u toho, tak jsme to daly na potřetí! :-) A vynechaly jsme jen jednu ovečku, takže úkol byl splněn. Ale opět to bylo pro mě něco nového, nebyla to klasika a ty moje mozkové závity prostě potřebují zapřáhnout :)
 • Dneska jsme cca po půl roce byly na obranách. Byla jsem spokojená, jelikož Oriannka nic nezapomněla... Jen se nedokázala tolika soustředit, že jsem v jednu chvíli musel déle čekat na oční kontakt, než je u ní obvyklé :) Ale budiž ji odpuštěno, jelikož to jinak bylo moc pěkné! Tak se těšíme na další trénink! A lidičky styďte se, nechodit na cvičák jen kvůli poprchávání...
 • No a jinak jsem si udělala po dlouhé době na dlouho dobu radost. Objednala jsem si koloběžku Kostka Tour Dog 3, tak se na ní velmi těším, až jí s Oriannkou vyzkoušíme! Už aby dorazila a já si jí mohla zapřáhnout!

23.6.2014

 • Tak máme s Oriannkou za sebou náročný víkend, no víkend, spíše jen sobotu. Byly jsme spolu v Lučním Chvojně na intenzivce pasení. Od rána do večera... Náročné to bylo především pro mě. Zřejmě mám degenerovaný mozek a sníženou kapacitu mozku, jelikož jsem po 12nácti hodinách byla tááááák unavená! Ale s Oriannky prací jsem byla velmi spokojená. Zjistila jsem, kolik chyb stále dělám. Chtělo by to opravdu častěji pást, ale bohužel na to chybí čas :-) Tak snad to jednou fakt pochopím tak, aniž bych jí to nějak kazila. Ale u mě tak trochu pochybuji! Parkury byly pěkně vymyšlené! Dokonce jsme zdolávaly překážky, jako padlé kmeny, překročila jsem já, ovce přeskočily a pak pes... Prostě super! Se slalomem jsme problém neměly, pochopila jsem snad i zastávku a dostala pár rad, jak jí lépe naučit. Uvidíme, co Ori bude více vyhovovat :-) Já se budu muset učit, co se týče práce s holí a intonace hlasu, tohle vše dělá prostě hodně! Dokonce jsme si vyzkoušely nakládání ovcí do vozíků, to už jsem nevěděla, co je levá a pravá strana a absolutně jsem to matlala, ale Oriannka mě zachraňovala a dělala víceméně sama... Ona je prostě zlatá heart Obdivuji ji, že má semnou tolika trpělivosti! :D Každopádně se těším na dalí trénink!
 • Málém jsem zapomněla na to, že naše sestřička Odetta May složila dvě zkoušky. ZZO a ZOP. Obě na Výborně. Jsou s páničkou šikovné! Moc gratulujeme! :-)

19.6.2014

 • Jsme tu po dlouhé době s aktualizací. O víkendu jsme byli opět v Lubníku, kde jsme měli intenzivku agility a obedience. Všechny tři holčičky byly velmi šikovné! Jen Bíuška nám potvrzuje, že to dokáže napálit, co se týče rychlosti jen na rovinkách. Ty jí totiž baví nejvíce! :-) S Oriannkou jsme tento trénink skákaly velikost eM! A nožka se držela! Asi je to na velmi dobré cestě! Na ob jsme si zkusily s Orlíkem pár cviků a super! Jsem velmi nadšená! Je tááááák šikovná!

6.6.2014

 • Tak se po dlouhé době ozýváme. Nic moc se u nás neděje. O víkendu jsme hlídali ausí slečnu Dee Dee alias Skřet nebo Sprateček. Na Skřeta slyší velmi dobře. Jsem z ní naprosto unešená, to je táááák hodná holčička a v pondělí k nám přijede zas a to konkrétně na týden! Už se na ní moc těšíme! Aby se pak Míša nedivila, kdybych jí náhodou Dee nechtěla vrátit :)) Je to taková prdloňka, co z ničeho nic vlítne do pole vysokého obilí a začne tam lítat jak magor. Ori z počátku nechápala, ale pak se k ní přídala a tak tam lítali magoři dva! :))
 • V týdnu jsme se s Ori vrhly na intenzivní tréninky na obedience. Ráda bych již vyrazila na OB1, jelikož Orlík na to má! Rozhodla jsem se, že za den budu vždy trénovat jen jednu jedinou věc.
 • V pondělí jsme si daly odložení za chůze do všech tří poloh: sedni, lehni a stůj. Byla šiškovná, nic nepopletla! Také jsme si daly chůzi u nohy. Obraty u nohy za chůze už zvládám velmi dobře, aspoň si myslím. Teď jen abych lépe zvládla čelem vzad a myslím, že chůze u nohy je komplet :-)
 • V úterý jsme si s Orlíkem daly aportek. Zapíchla jsem si tyčku do země a začlo se obíhačkama, aby nabrala rychlost. Pak jsem si jí odložila, kousek před ní dala aportek, vypustila jí s povelem drrrrž a poslala na obíhačku. Světe div se, Oriannka si začala věřit :)) Také jsme dělaly to, že jsem jí odložila, poslala na obíhačku a pak nechala sebrat ze země aportek... Fakt jí to šlo skvěle a když  jsem jí dala povel aport, tak přiběhla a hned se přiřadila k noze.
 • Středa byla ve znamení čtverce a opět pomocí obíhaček, jelikož ani u čtverce si Oriannka nevěří. Takže vyslání na obíhačku a následně do čtverce a bombička! Obíhačky opravdu začínám milovat. Je to zázrak :)) Orlík si věří i u čtverce! :)) Takže jen doladit dlouhodobé odložení, jelikož když měla problém s nožkou, tak si začla ulevovat a to jí nějak zůstalo do dneška, takže se převalí po chvilce na bok... To si předěláme a hurá na zkoušky!
 • Ve čtvrtek k nám dorazila teta Anet s Inkou a daly jsme si menší trénink. Jelikož Inka hárá, tak nebyla zrovna ve své kůži a tak jí zajímala spousta jiných věcí než cvičeníčko. Ale byla moc šiškovná! V soustředění se strašně zlepšila a hlavně, čtverec jí prostě musím pochválit. Ten má moc pěkný, na to, že ho trénují v podstatě jen u nás :o)
 • Dneska jsme byly s Oriannkou na tréninku pasení oveček a asi jí budu znovu chválit, ale super! Prostě super! Z dnešního tréninku jsem strašně moc nadšená! Držela si sama do sebe dálku, sama od sebe se zastavovala a já jí vůbec nemusela buzerovat žádným zaleháváním... Prostě super! Dokonce se nám dařily i zastávky, když jsem jí vyslala dobře! :)) Já se to možná jednou dokonce i naučím! Jsem taková nahnutá, že bych ráda v červenci na MR, ale to mi bohužel nevyjde, jelikož jsme již přihlášené na intenzivku a hlavně by semnou nikdo nejel takovou dááááálku a samotné se mi nece :(

26.5.2014

 • v sobotu k nám na návštěvu dorazila Bára s Grippíkem! Grippík je úžasný pes! Holky si ho oblíbily z důvodu, že je to nevtíravý pejsek k ostatním a to obzvláště vyhovovalo kokoskám! Hlavně Biance se líbil, která se rozhodla, že si s ním nakonec bude hrát na honěnou, ale nakonec se přidala Ori a Bía přestala, páč nestíhala :o)) Děkujeme za příjemnou návštěvu!
 • v neděli jsme s Bárou a Grippíkem, kteří u nás přespali vstávali ve 4:00 a v 5:00 jsme už vyzvedávali Anet s Inkou u ní doma. Jelo se do zahraničí, kde jsme měli domluvené pasení! Jsem naprosto nadšená! Pracuje se tam s ausíkama u oveček trochu jinak. U nás se dbá na to, aby nás ovce nepředbíhali, psíci jdou spíše na kontakt. Tam je jedno, zda Vás předbíhají, ale psík by měl být co nejdál od ovcí, aby na ně zbytečně netlačil! :-) Na tom s Ori ještě mákneme! Ale druhé kolo pro mě pásla luxusně, prostě tam byl pokrok oproti prvnímu. Dokonce nám bylo doporučeno, abychom si vyzkoušely i ASCA trialy! :-) Těším se na další trénink!
 • No a po dlouhé době uvažování a zvažování jsem se rozhodla, že Ori půjde v zimě na kastraci. Mám k tomu více důvodů. Někteří naši sourozenci nemají ok povahu. Ori je druhá z vrhu, co má natržený vaz a tak zda tam není problém s křehkostí vazů. Posledním důvodem je rodokmen, na Ori bych ráda pracáka a to nevím, co by z toho nakonec vylezlo, takže mám v tomto jasno :-)

13.5.2014

 • od pátku jsem byla na semináři létajících prasátek s Jane Killion. No, asi teda budu patřit mezi rejpaly, ale mě se to nelíbilo. Nebo nelíbilo, zpracované to bylo hezky, ale nic nového jsem si z toho nevzala, v některých věcech si odporovala. Říkala to a to a pak dělala to a to. Kniha byla prostě pro mě the best! Kdyby rovnou napsali, že je to pro začátečníky nebo pro mírně pokročilé, tak ani náhodou nehlásím :) Takže jsme s tetou Anet v sobotu zmizly dříve a v neděli nešly pro jistotu vůbec. Prostě škoda peněz a za mě už semináře ne. Zatím jsem nebyla spokojena ani s jedním, co jsem byla. Asi neumím vybírat :)

9.5.2014

 • Tak jsem tu již s novinkama ze včerejška. Včera jsme strávili naprosto parádní den na Pňovském cvičáku na neoficiálních závodech agility. Skvělé prostředí, skvělá organizace, žádní prudérní psiska. Prostě bomba! Těším se na příští rok! Ale abych to nezakecávala, tak Lyruška s páníkem se v Jumpingu umístili na 9/13. místo s jednou chybou, kde Lyruška shodila poslední laťku. Škoda :) V agility skončili 7/13. místo, kde bylo jedno odmítnutí, z nějakého důvodu neběžela na áčko a nakonec tuneliáda, kde se umístili na krásném 3. místě! :) A níže již videjko!

7.5.2014

 • Víkend jsme opět strávili v Lubníku, kde jsme měli intenzivku agility a obedience. Lyra byla s páníkem parádní, dokonce jsme o víkendu přišli na to, že si povel kruh spojila s proskočením vedle a my jsem si mysleli, že jí ten kruh nebavííí. Tak se nic neříkalo a běželo jen na kruh a Lyruška ho proskakuje! Sláva! Ale pak na něj běhala furt :D Zmetek malá! Oriannka byla také moc šiškovná, běhaly jsme na eSka a super, já jsem se aspoň lépe orientovala :-) Už se zase hezky slaďujeme. Dokonce jsme si daly i slalom, ale skončily jsme na 6ti tyčkách, Lady si musí rozpomenout :-) Ale je to šiškulík. S Ori jsme dělaly i ob a šlo jí to perfekto, jsem fakt moc spokojená! Doladit aport a box a můžeme do jedniček! :) No a o Bíušce asi ani radši nemluvit, měla tento víkend jednu z horších nálad, všeho se bála, neběhala, prostě takový nic moc a mě to strááášně mrzelo, že člověk neví, co jí je :( Tak snad jí bude už jen a jen lépe.
 • No a zítra nás čekají neofika, respektive Lyrušku s páníkem, tak jsem na ně zvědavá! A od pátku mám seminář s Jane Killion, tak jsem velmi zvědavá, jak to bude probíhat a co nového se dozvím.
 

28.4.2014

 • v sobotu jsem byla vypomáhát na zkouškách Pasení u Žlutic. Bylo super se koukat na borderky, jak u oveček pracují a potvrdila jsem si, že TSka to mají prostě velmi jednoduché :-) Uměla jsem si vybrat :D Jen mě mrzí, že se Oriannka rozhodla, že bude hárat, jinak bychom mohly převádět ovečky. Pro nás další zkušenost.
 • v neděli jsme měli intenzivku agility a naše trenérka si na nás vymyslela zapeklité parkury, spíše pro psíky, ale samozřejmě i my psovodi jsme se s tím museli umět poprat. Kupodivu jsem si pamatovala parkury, dobře jsem naváděla... Z čeho mám největší radost, tak z toho že jsem zase rozběhala Biancu. Je moc šiškovná, ta holčička naše :-) A je vidět, že páníkovi na to běhání spíše sedí Lyruška, jelikož ta kufrování, apod. neřeší a mastí. Vlastně díky tomu, že páníček je rychlejší, tak i rychleji běhá Lyruška. Oriannka taky moc krásně běhala, sice si ještě sem tam zaštěkala, ale v rámci možnosti to šlo. Jen je na mě moc rychlá, jelikož nemá skočky, ale jen probíhá a tak jí nic v rozletu nebrzdí... Už aby mohla začít skákat! :D

20.4.2014

 • Včera jsem byla na intenzivce agility s Eliškou Panáčovou. Původně jsem měla nahlášenou Oriannku, ale jelikož má pochroumanou nožičku, tak jsem s sebou vzala Lyrušku. Lyruška byla moc šikovná, ale ke konci už unavená :-) Ale nakonec jsme ten parkur daly celý! Jsme pašáci obě! :)

13.4.2014

 • Tak jsme tu s aktualizací po dalším skvělém víkendu! V pátek jsme s Oriannkou byly na pasení u naší skvělé trenérky. Na to, že to byl náš teprv druhý letošní trénink, tak šla moc hezky. Sice měla občas chvílie, že vymyslela absolutní blbost, ale budiž jí to odpuštěno po nic nedělání. Byla jsem fakt spokojená! A už se těšíme na další pondělní trénink.
 • O víkendu jsme měli intenzivní trénink agility a obedience u naší úžasné trenérky Evičky. S Oriannkou jsem se rozhodla vyzkoušet parkury bez překážek, pouze probíhání bočnicema a nožka to zvládala bych řekla velmi dobře. Musím pomalu zjsitit, co vazu vadí a nevadí a také pomalu zvyšovat aktivitu, abychom věděli jak na tom jsme. Po tomhle víkendu mě čím dál víc mrzí, že nám agi není souzeno :o)) Jakmile se dostaneme do bodu, kdy je to skvělé, tak se nám něco stane! Paradoxem samozřejmě je, že na agi se nám ještě nikdy nic nestalo. Lyruška celý víkend běhala s páníčkem, jelikož je čekají neoficiální agi závody, tak aby si spolu zaběhaly a po tomto víkendu budu běhat s Bíuškou, chceme zjistit proč už nefrčká jako dřív a mezi odpovědi patří to, zda náááhodou nemá chut běhat s páníčkem díky kufrování, křížení atd... No uvidíme, zda nám pokud vyjde. Lyruška tohle neřeší, hlavně že dostane pamlsek :o)) Ale všechny tři byly moc šikovné! Jsou to pašácí. Na obedience jsme dostaly pár rad jak pokračovat dál. Já jsem si v hlavě sesumírovala na čem mákneme a budou to spíše věci mimo ob, ale které pak využiji :-) Takže letos se budeme spíše věnovat napravováním chyb páničky, které nadělala a doufám, že se nám zadaří! Lyruška na ob byla také moc šikovná, ukázaly jsme jak jsme pokročily s aportkem a také obratyk na targetku, který máme již snížit :o) Těším se na další trénink! Moc děkuji mému manžílkovi, že na tyto víkendy semnou jezdí! :-*

5.4.2014

 • Včera jsme s Ori a Lyrou vyrazili na Kladno na veterinu VetLive, kde jsme byli objednaný na oftalmologické vyšetření. Lyruška, co se týče podezření, že asi špatně vidí a Oriannka na DOV. Obě mají uspokojivý výsledek a to ten, že jsou čisté! Hlavně paní doktorka Lenská je moc příjemná! Víme kam každý rok s Ori budeme jezdit! :-)

25.3.2014

 • Aktuálku jsem psala asi předevčírem, ale asi jsem jí neuložila, nebo nevím kam zmizela :-)) Táákže znova. U nás se vcelku neděje nic nového, krom toho, že klasicky cvíčujeme. S Orlí panenkou děláme aspoň OB a pokud pojedeme na agi, tak jedině bez skoček a bude se pouze probíhat. V sobotu jsme tu měli na návštěvě Artíčka a Nerouška. Šlo se na prochajdu, počasí bylo vcelku pěkné. Neroušek v jednu chvíli udělal hup na Ori a Ori byla opět rozbitá. Kulhala na pochroumanou nožku, ale naštěstí to rozchodila. Takže Neroušku, dávej mi pozor na rozbitou Oriannku. Po procházce jsem se pustila do zdornování Artíčka a musím říci, že to bylo něco jiného oproti kokoskám a Ori, prostě ten rozdíl velikosti je hustej :)) Ale musím říci, že jsem ho asi zdárně nahodila zpět, jelikož jsem dostala info od tety Báry, že již nepokulhává, tak doufám, že tomu tak zůstane co nejdéle! :-) V neděli jsem měla 7flatíčků na focení, bylo deštivé počasí, ale i tak jsme si to užili :-) No a abych pravdu řekla, tak na fotkách poznám jen tři, zbytek mi prostě přijde stejný :D

19.3.2014

 • Včera jsem s Orlí panenkou vyrazila za naší trenérkou Helčou, co se týče pasení. Helču jsem strašně moc ráda po dlouhé době viděla :o) Oriannka byla u oveček moc šikovná, na to že jsme u nich nebyly pár měsíců, tak byla krásně klidná. Sice na ně moc tlačila, ale v mezích to šlo. Co bych se jí divila po měsíci nic nedělání :o) Také jsme si zkusily krátké outrany, které jsme zkoušely přes jeden fígl a Oriannku to moc bavilo a mě také! Také jsme tam uviděly naší nevlastní sestřičku Čokynku. Je povahově skvělá! Taková Orlí panenka II. Ukázaly nám jak jim to jde s obedienc a je fakt moc šiškovná, nadšená, rychlá! Doufám, že je jednou budu doprovázet na nějaké ty závody či zkoušky!

16.3.2014

 • Včera jsem s tetou Anet a Klárou vyrazila směr Nymburk, kde jsme zakotvily v Osečku. Přivítala nás velmi sympatická chovatelka z chs. Wäka. Abych to neokecávala kolem dokola, tak Wakačátka jsou úžasná! Buď spinkala a nebo něco neustále žužlala v tlamičce, buď naše ruce, nohy, nosy, uši, vlasy, či se Vám dokonce zakousla do hlavy. Prostě kožííí mimča! Venku řádila jako černá ruka! Krásně se přetahovaly o hračičku a nepouštěly! No, ještěže jsou všechna zadaná! A zde nějaká ochutnávka foteček
 • Dneska jsme měli další trénink agility. Na tréninku byla pouze Lyra s Biancou, Orlíček má totiž stále leháro :o) Lyruěka běhala moc krásně, měl pár shozenejch skoček, ale tak stane se :o) Poslední běh si dala s páníkem a musím uznat, že s ním prostě běhá rychleji :o)) Poslední kolo jsem si dala s Biancou a byla moc šiškovná. Abych pravdu řekla, tak po té Dornovce je mnohem lepší, je taková furt happy!

12.3.2014

 • Včera jsme byly s Ori na kontrole u našeho pana veterináře Čučky a vazík vypadá slibně. Máme postupně zvyšovat aktivity a uvidíme, zda to vazík vydrží či nikoliv, jelikož se neví jak moc rozvláčněn je. Uvidíme, tak nám držte palečky!

9.3.2014

 • Od pátku jsem s Oriannkou strávila čas v Praze, konkrétněji v Toulcově dvoře, kde jsem byla přihlášena na kurz Dornovy metody pod vedením úžasné lektorky Andrejky Dunové. Kurz byl veden profesionálně! Ač jsem laik a nerozumím anatomii psa, tak jsem vše pochopila a jsem za to ráda! Asi jsem Dornovce propadla a doufám, že se v ní budu vyvíjet už jen kvůli mým holkám :-) Chápu, že spousta lidí je proti této metodě skeptická a myslí si, že Andrea dělá ze sebe něco, co není. Není tomu tak, je skromná, dokáže uznat že na něco nemá, že to "nevyléčí", nesrovná. Abych pravdu řekla, tak jsem poctěna, že jsem mohla být učena tímto člověkem a vy to jen akceptujte, že jsem se pro něco nadchla. Já vám to do hlavy cpát nebudu.
 • V odkazech najdete nov odkaz na web dornovy metody pro zvířata

5.3.2014

3.3.2014

 • Tak s Orlí panenkou máme na pár týdnů klid, dneska jsme se u veterináře dozvěděly, že máme částečnou rupturu kolenního křížového vazu. Takže to budeme pilně dodržovat jen abychom se vyhly operaci!

2.3.2014

 • V sobotu jsme měly zase trénink agility, který byl skvělý! Kokosky pěkně makaly a s Lyruškou jsem i kupodivu dobře běhala, aniž bych zapomněla trasu či jí špatně naváděla! Dokonce běžela sama na skočky a celkově měla pěkné vysílačky a to je na smetáka, co říci :-) Bía měla včera lepší den mezi těmi horšími a tak běhala na ní moc dobře. Sice to není stále ono, ale bůh ví zda to už bude ta naše tryskomyška Bía. Ori první běh běžela dobře a druhý běh doskočila a šla o třech :/ Asi zabolelo zranění z obran, takže bude mít klidový režim. Pipísek.
 • Dneska ráno jsme s Oriannkou vyrazily pro Báru s klukama a vyrazili jsme směr Pardubice, kde jsme měli trénink obedience pod vedením Evči Zichové. Trénink se mi moc líbil a aspoň vím na čem s Ori máknout, rozhodně na tom, aby si pipís věřila, bez toho to nepůjde :-) Rozhodně to letos asi na zkoušky nevidím, maximálně nějaká neofika, aby jsme se dostaly mezi ostatní psíky a potrénovaly i v takovémto prostředí, kde je hlavně pánička nervozní :-P Prostě uvidíme :-)

28.2.2014

 • A máme tu další menší aktualizaci a to u naší sestřičky Inky přidán popis, jaká Inka je. Prostě Inka :-)

27.2.2014

 • u Orianny přidáni sourozenci. Budou postupně přidávany fotogalerie u sourozenců, od kterých máme fotografie

23.2.2014

 • spuštěn nový web. Kategorie se budou postupně doplňovat.
 • Oriannka tento den na výstavě získala známku Dobrá :) Rozhodčí jsme se nelíbily, jelikož jsme byly hodně vylínalé.