Novinky 2014

27.12.2014

 • V pondělí 22.12.2014 jsme byly s Oriannkou u nás ve Zlonicích na tréninku záchranařiny na sutinách. Oriannka byla moc šikovná a všechny figuranty vyštěkávala moc pěkně... Až na jednoho, kde neviděla krabičku, tak se otočila a mastila za mnou :D Závisláček můj. Byli tam dohromady tři ausíci. Grippíček od Barči Špatné, který si v mém autě hrál na chvíli na řidiče, než jsem dorazila a vyhostila ho opět do kufru! Chudáček malej a jakej týranej ksichtík na mě hodil :D Pak tam byla úžasná, maličkatá ausinka Angee ze Secret Energy. No byla jsem děsně do ní zamilovaná. Maličkatá, droboučká, natěšená do práce... Prostě ausík jak má být :) A jako Grippík byla taky moc šikovná! Sešla se nás tam hlavně skvělá parta ženskejch, což je samozřejmě špatná kombinace, páč ženské pak rádi klábosí... No, každopádně Oriannka druhý den vůbec nekulhala na nožku, což jsem byla happy!
 • Dneska tj. 27.12.2014 (fuj, za chvíli budu muset psát 2015) jsme byli na agility tréninku. Všechny tři holčičky byly moc šikovné! Bíuška měla sice pár záseků, když tam na ní bylo moc stahovaček, ale jinak byla mooooc šikovná. Je to pašáček, který se překonává! O Lyrušce ani nemluvím, dneska mastila, jak když jí někdo nakopl do té její holé řiťky. S páníkem běhali moc pěkně. Další trénink bude běhat zase semnou. Jsme zjistili, že je Lyruška nadšenější, když si jí takto střídáme a více jí to baví. Dneska si Oriannka dala taky všechny parkury, ale už měla nasazené skočky oproti předchozím tréninkům. Nechali jsme jí eSka, takže běhala s kokosákama. No,jsem nadšená! Moc šikovná a hlavně nožku hezky používala! Zatím nekulháme, což je dobrá zpráva! Uvidíme, ale zítra až se vyspinká, zda to bylo moc nebo akorát. Ale kdyby jste jí viděli... Byla na vrcholu blaha, že je zase na tréninku a zítra nás čekají obrany!

PS: na tréninku agility byly i naše sestřičky - Inka a nevlastní ségra Surďa. Inka některé parkury odběhala perfektně a některé prostě klokanila... Bez toho by to bylo divné. Surinka byla tento trénink s páničkou moc šikovná! Fakt jim to šlo!

18.12.2014

 • Za chvilku se už budeme muset s Dee rozloučit, jelikož se jí zítra vrací pánička z dovolené. Už jsem si začala zvykat, že se mi furt motá pod nohama. Nebo musím dávat pozor, abych jí nezašlápla ocas... Nejsem na to od holčiček fakt zvyklá! Ale k aktuálce, dalo by se říci, že stále procházkujeme. S Oriannkou i upevňujeme pozici hlavy a super! Již mi to udělá i v rušném prostředí. S Dee děláme lehni a na povel ho umí už hezky, tak snad to pak také předvede páničce, pokud ne, tak si musejí spolu začít znova a Dee to jistě půjde rychleji, jelikož je moc šikovná! 
 • Hihi, jsem se Vám i zapomněla pochlubit, že jsem 7.12.2014 byla s Anet (pánička naší ségry Inky) na střelnici Na Haldě a byla to bomba! Vyzkoušely jsme si devět zbraní, i když myslím, že jich bylo více, jelikož brokovnice byly čtyři, jestli si pamatuji dobře.

No a z jakých zbraní jsme střílely? Tak tady máte seznam:

 • Policejní odstřelovací puška ráže .308
 • Dragunov ráže 7,62×54R
 • Malá odstřelovačka Savage .22 LR
 • AK 47 Kalašnikov 7,62×39
 • M4 . 223 Rem
 • MP5 .22 LR
 • Glock 19 – 9mm Luger
 • Colt 1911 – .45 ACP
 • Brokovnice Pumpa

Nejlépe se mi střílelo z malé odstřelovačky Savage, pak Dragunov a Glock. Teta si dokonce zastřílela z velkého Coltu. Má můj obdiv, jelikož já bych určo neměla ruce napnuté a vyrazila bych si díky zpětnému rázu zuby! Teta, fakt moc díky za parádní den a já doufám, že si ho zopakujeme, jelikož to bylo bezva! V podstatě do dneška na to vzpomínám s úsměvem, jelikož pan instruktor mě nazval hubatou (Já? Nikdy!) a s Anet jsme byly DUO problém, což nechápu proč. Byly jsme totiž šikovné! :D Ale urýpané, to je fakt! :D

 • Taky mi minulý týden dorazil nový objektiv. Pevná padinka se světelností f/1.4. No, ale tuten týden putovala zpět na reklamaci, jelikož nefungovalo automatické ostření... Za malého světla stejně ostřím manuálně, tak to čert vem, ale když to má automaticky ostřit, tak ať to funguje. Tak jsem si vyzkoušela aspoň pár foteček a jednu Vám z toho ukážu:

Jinak výběr foteček z procházek máte tady:

 

11.12.2014

 

 • V pátek (tj. 5.12.) jsem jela za Barčou do Prahy, kde jsem se pomazlinkala s Grippíčkem a se sladkou Cirinkou. Nejdříve jsme udělaly pár foteček venku. Ale díky úžasnému světlu jsme toho moc nepořídily. Poté jsme se vydaly do chs. Diandra k paní Hodkové. Prostě jsem nutně potřebovala poznat malá Diandřátka a jsou naprosto úžasní! Kdyby Ori nehrozila další operace, tak se asi vážně neudržím a vezmu si Dembíka, ten mě opravdu chytl za srdce! Ale Doulí je taky slaďoučký. Asi bych opravdu nevěděla koho si vzít! :-) No a tito dva bráškové hledají páníky, svělý páníky. Klucí jsou naprosto povahově úžasní, kontaktní, na paní Hodkové doslova visí očima. Mají obrovský zájem o hračičky, přetahovali se s náma jako diví! Takže pokud hledáte toho správnýho ausího parťáka, tak určitě neváhejte! Kdybych mohla, tak jeden z nich je už můj!
 • Info z kontroly je takové, že je dost možné, jak jsem psala v předchozím odstavci, že nás může čekat další operace. Smůla se nás stále drží zuby nehty. Obrečelo se to, ale co, jdeme dál. Od doktora máme nařízeni zatěžovat, tak zatěžujeme, abychom zjistili, jak na tom čéška nakonec bude. S Oriannkou hlavně předěláváme pozici u nohy - jako takovou jí má skvělou, ale špatně jsem jí naklikala pozici hlavy, takže se jakoby vytáčí, takže hlavičku srovnáváme a super! I za chůze to vypadá mnohem lépe! S kokoskama cvičíme kravinky. Lyru se snažím naučit štěkat, na to že je to občas taková štěkna, tak jen a pouze zakňourá, tak snad se to podaří! Bianca se naučila točení na druhou stranu a to je na levou.
 • Od včerejšího večera (tj. od 10.12.) tu máme na návštěvě na 10dnů DeeDee, jelikož páníkové si jeli vyhřát špíčky do teplých krajů a to mám dojem na Floridu. Chm, když se někdo má! Míšo, koukej dovézt nějaký suvenýr! :D Jinak s Dee momentálně "šejpujeme" lehni. Sice jsem Míše psala, že s ní raději nebudu cvičit, ale když ona taaaaak smutně koukala, když jsem cvičila s holčičkama :D

2.12.2014

 • Tak přesně po měsíci s aktualizací. Oriannky nožka se lepší. Již jí nechávám více běhat, házíme i párkrát klacíky či balonek, aby nasvalila především zadní stehenní sval, zbytek již má, ale tuten sval ne a ne. Na nožku už dopadá sem tam, ale přijde mi, že to bude i z její strany zvyk, že jí dlouho odlehčovala.
 • 23.11.2014 jsme měli agility trénink a jelikož odpadli psiska, tak jsem vzala i Ori. Zkusily jsme s ní tunýlky a probíhání bočnic a super! Byla strašně šikovná, nelítala bezhlavě, ale rychlost přizpůsobovala noze. Ona mě čím dál více překvapuje a bylo na ní vidět, že má radost. Po dlouhé době jsem běhala i s Lyruškou a byla bezvadná. Vůbec jsem toho smetáka nestíhala, měla i vysílačky do tunelů :D Bíuška běhala s páníkem a moc jim to šlo! Sžívají se trénink od tréninku!
 • Ve čtvrtek nás čeká další kontrola, tak jsem zvědavá na verdikt pana doktora, ale věřím, že to bude jen a pouze pozitivum!
 • No a musím se k něčemu přiznat! Pokukuji po jednom štěňátku. Jsem do něj bezhlavě zamilovaná, ale zvažuji pro a proti. Manželovu podporu mám, on je prostě ten největší poklad, co jsem mohla mít. Díky :-* No, na návštěvě uvidím, zda se pro něj rozhodnu nebo ne. Ale srdce mi momentálně bije jen pro něj! Achjo, jsem v tom až po uši a to nekecám...